Latvijā miris vēl viens ar Covid-19 inficējies cilvēks
Papildināts

Mediķis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas nodaļā.

FOTO: Edijas Pālens/Leta

Slimnīcā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - 75 gadus vecs vīrietis ar citām hroniskām saslimšanām, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Saskaņā ar informāciju, ko SPKC saņēmis no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, pacientam bija vairākas hroniskas saslimšanas un, veselības stāvoklim pasliktinoties, viņš tika ievietots stacionārā, kur pēc nedēļas mira.

Iepriekš veiktās epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecina, ka saslimušais inficējies Latvijā no citas personas ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Šis ir viens no Covid-19 gadījumiem, kas epidemioloģiski saistīts ar infekcijas uzliesmojumu Jelgavā, kur saslimuši gan apbedīšanas biroja klienti, gan darbinieki, norāda SPKC.

Līdz ar to šobrīd Latvijā ir reģistrēti divi ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, bet vēl par vienu gadījumu - patversmes "Zilais krusts" klientu - tiek gaidīts pataloganatoma slēdziens par viņa nāves cēloni, jo šim cilvēkam nebija izteiktu saslimšanas pazīmju.

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs norāda, ka pēdējā nedēļā epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits ir samazinājies, kas varētu liecināt par epidemiloģiskās situācijas stabilizāciju kā 12.marta valstī noteikto ierobežojošo pasākumu rezultātu.

"Tas parāda arī labu sabiedrības līdzdalību," pauž Perevoščikovs. Tomēr jāatceras, ka šobrīd SPKC strādā ar 2500 kontaktpersonām, kam bijis tuvs kontakts ar cilvēkiem, kuriem apstiprināts Covid-19. "Tāpēc šobrīd nevaram uzskatīt, ka šī brīža rādītāji liecinātu par epidēmijas noslēgumu, joprojām jāievēro noteiktie piesardzības pasākumi," piekodina epidemiologs.

Pēdējā diennaktī konstatēti seši jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, kas ir mazākais vienā dienā reģistrēto jauno pacientu skaits kopš marta vidus, liecina SPKC apkopotie statistikas dati. Līdz šim kopumā infekcija apstiprināta 548 personām.

Patlaban 41 Covid-19 pacients ir stacionēts, tai skaitā 38 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu.

Jau ziņots, ka Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis nedēļas nogalē norādīja, ka, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā Covid-19 pandēmijas krīzē izskatās pieklājīgi. Viņš sacīja, ka Latvijā patlaban "cilvēkiem atļauts kustēties samērā brīvi un arī skaitļos, salīdzinot ar citām valstīm, izskatāmies pieklājīgi".

Uz augšu