Rēzeknes slimnīcas darbinieki ārstēšanos no Covid-19 vēl turpina
Papildināts

Rēzeknes slimnīca

FOTO: Estere Lubgāne/LETA

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 sasirgušie Rēzeknes slimnīcas darbinieki vēl turpina ārstēšanos, pastāstīja iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondore-Strode.

Viņa klāstīja, ka saslimušajai bērnu ķirurģei Covid-19 tests joprojām ir pozitīvs, savukārt medicīnas māsai tests tiks veikts ceturtdien. Trešajam darbiniekam ir saslimšanas simptomi, un līdz ar to testēšana pašlaik netiek veikta.

Savukārt Covid-19 pacients, kas iestādē ārstējies, otrdien ir palaists mājās. Ir uzņemts arī jauns pacients ar šo saslimšanu, viņa slimības gaita nav smaga, taču plašāka informācija par gadījumu netiek sniegta.

Sondore-Strode stāstīja, ka lielākā daļa darbinieku, kuriem bija noteikta pašizolācija, ir atgriezušies darbā, bet dažiem pašizolācijas periods beigsies rīt un parīt. Slimnīca turpina darbu.

Jau ziņots, ka Rēzeknes slimnīcā pakāpeniski darbu atsāk līdz šim pašizolācijā bijušie darbinieki, un šonedēļ ierindā varētu būt visi, kam tāda noteikta.

Rēzeknes slimnīcā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 līdz šim kopumā inficējušies trīs medicīnas darbinieki.

Divi ar Covid-19 saslimušie slimnīcas darbinieki nav ārsti, bet gan medicīnas personāls.

Slimnīcā, ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra norādījumus, ieviesti papildu drošības pasākumi, tostarp tiek lietoti personīgās aizsardzības līdzekļi, veikta pastiprināta dezinfekcija.

Vēstīts arī, ka pēdējā diennaktī noteikti 29 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 577 inficētām personām.

Aizvadītajā diennaktī arī veikts 1461 tests, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 24 036 analīzes.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka patlaban 39 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 36 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu slimības gaitu.

Uz augšu