NVA pirmo bezdarba vilni gaida pēc svētkiem

Naudas maks ar monētām.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pirmajam lielajam bezdarbnieku vilnim Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) gatavojas tūlīt pēc Lieldienām, kad kolektīvo atlaišanu piedzīvos 27 uzņēmumos strādājošie, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Taču jāuzsver, ka joprojām darba tirgū ir brīvas vakances - šobrīd ap 17 000. Turklāt jau tagad cilvēki piesakās tādiem darbiem, ko iepriekš pat neapsvēra, piemēram, milzu interese ir par strādāšanu veikalos.

"Pateikšu atklāti - ļoti priecīgs. Jo daudziem sociālajos tīklos redzu, ka nav izejas," par jauno darbu veikalā "Maxima" raidījumam sacīja Dmitrijs, kurš Covid-19 krīzes laikā pārcēlies uz Rīgu.

Kā norāda lielveikalu tīkls "Maxima", šāda interese no darba ņēmēju puses nav novērota nekad - vienā dienā tiek noslēgti pat 40 darba līgumi.

NVA "Panorāmai" skaidroja, ka bezdarba epicentrs ir galvaspilsēta un Pierīga, bet lielākais bezdarba skaita pieaugums gaidāms pēc Lieldienām, jo tad bezdarbnieku rindām piepulcēsies kolektīvi atlaistie cilvēki.

Jau vēstīts, ka aprīlī bezdarbnieku skaits valstī pieaudzis par 4415, tādējādi kopumā patlaban bezdarbnieka statuss piešķirts 65 942 personām.

Bezdarba problēma kļuvusi aktuāla saistībā ar Covid-19 izraisīto krīzi, kuras dēļ valstī izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu, kas atstāj negatīvu ietekmi uz daudzām nozarēm.

Uz augšu