P 30.11.2020.

Afganistāna atbrīvojusi 100 ieslodzītos talibus

Atbrīvots talibu kaujinieks apskauj radinieku.

FOTO: Reuters/ScanPix

Neskatoties uz sarežģījumiem sarunās ar teroristu grupējumu "Taliban" Afganistānas valdība trešdien, 8. martā, atbrīvojusi 100 ieslodzītos talibus, vēsta aģentūra "Reuters".

Valdība par šādu soli izšķīrusies pēc talibu paziņojuma, ka tie atsauc uz Kabulu nosūtīto delegāciju, kurai ar Afganistānas valdību bija jāapspriež gūstekņu apmaiņas jautājums.

Delegācija, kas sastāv no trīs cilvēkiem, Kabulā uzturējās aptuveni nedēļu, kuras laika tikās ar valdības amatpersonām. Taču pirmdien talibi paziņoja, ka neturpinās "neauglīgās sarunas".

ASV un talibu februāra beigās parakstītā vienošanās par ASV karaspēka izvešanu no Afganistānas cita starpā paredz, ka Afganistānas valdība atbrīvo 5000 gūstā esošo talibu, savukārt talibi atbrīvos 1000 valdības puses cilvēku, un pēc tam talibi sāks miera sarunas ar Afganistānas valdību.

Sākotnēji tika plānots, ka pirmā ieslodzīto daļa tiks atbrīvota līdz 10. martam, bet process aizkavējās.

Otrdien augsta ranga Afganistānas amatpersona atklāja, ka talibi sarunās uzstājuši, lai tiek atbrīvoti 15 talibu komandieri, kuri bijuši iesaistīti noziegumos pret cilvēci. Amatpersona uzsvēra, ka valdība šos cilvēkus nevar atbrīvot.

Talibi savukārt pārmetuši Afganistānas varasiestādēm, ka tās nevajadzīgi novilcina laiku.

Afganistānas Nacionālās drošības padomes preses pārstāvis Džavids Faisals trešdien paziņoja, ka tiks atbrīvoti 100 ieslodzītie talibi.

"Mēs pildām savu vienošanās daļu. Miera procesam būtu jāvirzās uz priekšu," norādīja Faisals.

Viņš sacīja, ka 15 komandieri, kuru atbrīvošanu pieprasījuši talibi, netiks atbrīvoti.

Faisals paziņoja, ka varētu tikt atbrīvots vēl lielāks ieslodzīto talibu skaits, bet tas atkarīgs no talibu rīcības.

Aktuālākās ziņas