Latvijā apstiprināti vēl 12 Covid-19 gadījumi
Papildināts

FOTO: AFP/SCANPIX

Aizvadītajā diennaktī saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 12 cilvēkiem, kopējam pacientu skaitam sasniedzot 589, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Aizvadītajā diennaktī veikti 1422 testi, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 25 458 analīzes.

Patlaban 38 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 35 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu slimības gaitu.

Kā, vēstīts, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 13. marta līdz 14. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Ārkārtas situācija, kā otrdien, 7. aprīlī, ziņots, ir pagarināta līdz 12. maijam.

Vakar ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauda, ka ārkārtējo situāciju varētu pagarināt vēl uz četrām nedēļām.

Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele (AP) otrdienas preses konferencē pauda cerību, ka "mums izdosies līdz Jāņiem tikt galā ar Covid-19, un Lieldienu šūpošanos mēs ar lielu prieku varēsim īstenot vēlāk vasarā".

"Lūdzu neļaujamies pavasara eiforijai un strikti izpildām epidemioloģiskos nosacījumus - distancēšanos, higiēnu, divu metru distances ievērošanu un publisku pasākumu neapmeklēšanu," aicināja Viņķele, "šī ir tā reize, kad pieticīga latviešu piesardzība - "nevajag vēl sapriecāties" - tiešām ir vietā".

Pēc Viņķeles paustā, patlaban noteiktie drošības pasākumi netiks mīkstināti. "Pieņemam to kā realitāti, ka līdz 12.maijam turpinām pašreizējos ierobežojumus," pauda ministre, norādot, ka "šobrīd nav arī nepieciešamības tos pastiprināt".