T 12.05.2021.

Par karantīnas neievērošanu pirmo reizi piemērots maksimālais naudas sods

Pašvaldības policija.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija kādam vīrietim pirmo reizi piemērojusi maksimālo naudas sodu 2000 eiro apmērā par karantīnas noteikumu neievērošanu.

Policisti 10. aprīlī veikuši pārbaudi, vai saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīnā esošais 1989. gadā dzimušais vīrietis uzturas savā dzīvesvietā, un konstatējuši, ka viņš neievēro noteikto karantīnu. Vīrietis karantīnas laikā bija pametis savu dzīvesvietu un devies izbraukt ar automašīnu. 

Par tik bezatbildīgu rīcību vīrietim piemērots maksimālais naudas sods – 2000 eiro, informē policija.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Kādam vīrietim Alūksnē policija iepriekš piemēroja 1000 eiro naudas sodu par atkārtotu fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu, un šī bija līdz šim bargākā sankcija, kas piemērota kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas.

Jau vēstīts, ka lielākā daļa konstatēto pārkāpumu saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu ir saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu ignorēšanu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.