Covid-19 ⟩ Dienvidkoreja ziņo par jauniem gadījumiem, kad atveseļojušies pacienti atkal uzrāda saslimšanu

FOTO: Ng Han Guan / AP

Pirmdien, 13. aprīlī, Dienvidkorejas amatpersonas ziņoja par vismaz 116 gadījumiem, kad jau no Covid-19 izveseļojušies cilvēki atkārtotās analīzes uzrādījuši pozitīvu vīrusa klātbūtni organismā, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Dienvidkorejā ar Covid-19 pirmdien atklāti vien 25 inficēšanās gadījumi, taču no jauna saslimušo skaits sāk satraucoši pieaugt.

Atbildīgie dienesti vēl aizvien pēta, vai cilvēki no jauna ir inficējušies ar Covid-19 vai arī viņu organismos vēl aizvien ir izslimotā vīrusa paliekas.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka piektdien, 10. aprīlī, Dienvidkorejā tika atklāts 91 pacients, kurš it kā ir izveseļojies no Covid-19, analīzēs atkal uzrādījis pozitīvu inficēšanos ar jauno koronavīrusu.

Korejas Slimību kontroles un profilakses centru (KCDC) direktors Dongs Juns-Kjongs pastāstīja, ka vīruss, iespējams, ir "atkārtoti aktivizējies", nevis pacienti ir atkārtoti inficējušies.

Dienvidkorejas veselības aizsardzības ierēdņi sacīja, ka joprojām nav skaidrs, kas ir aiz šīs jaunās tendences, un joprojām notiek epidemioloģiskā izmeklēšana.

Cilvēku izredzes atkārtoti inficēties ar vīrusu rada bažas starptautiskā līmenī, jo daudzas valstis cer, ka inficētajām populācijām izveidosies imunitāte, lai novērstu pandēmijas atjaunošanos.

Ziņots, ka gandrīz 7000 dienvidkorejiešu ir atguvušies no koronavīrusa.

Citi eksperti norāda, ka pie vainas varētu būt arī kļūdaini testa rezultāti, vai vīrusa paliekas joprojām var atrasties pacientu organismos, taču tām nevajadzētu būt infekciozām vai bīstamām nēsātājam vai apkārtējo veselībām.

"Ir dažādas interpretācijas un daudz variantu," sacīja Universitātes slimnīcas profesors Jungs Kuksts. "Valdībai ir jānāk klajā ar atbildēm par katru no šiem variantiem."