O 1.12.2020.

Vidzemes slimnīcā seši pacienti un seši mediķi saslimuši ar Covid-19

Vidzemes slimnīcas poliklīnikas ēka.

FOTO: LETA/Paula Čurkste

Pašlaik Vidzemes slimnīcas Terapijas nodaļā turpina ārstēties seši pacienti, kuriem līdztekus citām slimībām konstatēta saslimšana ar Covid-19, vēsta portāls "Valmieras Ziņas", atsaucoties uz SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētāju Uģi Muskovu.

Kopumā no 31 pārbaudītā Terapijas nodaļas pacienta saslimšana ar Covid-19 apstiprināta sešiem. Slimība viņiem norit samērā vieglā formā, kas ļautu ārstēšanos turpināt mājas apstākļos. Taču, ņemot vērā slimnieku vecumu un hroniskās kaites, viņi tiek paturēti slimnīcā veselības stāvokļa novērošanai.

Muskovs atklāja, ka saslimšana ar Covid-19 ir diagnosticēta arī sešām aprūpes personām, kam bijusi visciešākā saskarsme ar slimajiem pacientiem. Visi seši medicīnas darbinieki ārstējas mājās karantīnas režīmā. Savukārt vēl 25 darbinieki, to skaitā 14 aprūpes un 11 tehniskā dienesta personāls, kuri bija saskarē ar Covd-19 inficētajiem, atrodas pašizolācijā.

Slimnīcas vadītājs pastāstīja, lai gan Terapijas nodaļā ir izdevies ierobežot Covid-19 uzliesmojumu, visā medicīnas iestādē noteikti vēl stingrāki drošības pasākumi. Lai novērstu nepiederošu personu iekļūšanu slimnīcas telpās, ir slēgtas visas ieejas, izņemot ieeju Uzņemšanas nodaļā un Poliklīnikā.

Kopš marta beigām pie Poliklīnikas ieejas darbojas māsu postenis, kur ikvienam apmeklētājam ir jāaizpilda anketa, apliecinot savu veselības stāvokli, un tiek izmērīta ķermeņa temperatūra. Savukārt visiem riska grupā esošajiem pacientiem, kurus stacionē slimnīcā, tiek veikts Covid-19 tests.

Muskovs informēja, ka speciālo aizsardzības līdzekļu pagaidām pietiks divām nedēļām, taču mediķi cer uz papildu piegādēm tuvākajā laikā.

Aktuālākās ziņas