O 11.05.2021.

Masu slaktiņš Kanādā. Bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 23

Piemiņas vieta apšaudē Kanādā nogalinātai 23 gadus vecai policistei

FOTO: Andrew Vaughan / AP

Bojāgājušo skaits masu apšaudē Jaunskotijas provincē Kanādā ir pieaudzis līdz 23 cilvēkiem, otrdien paziņoja policija.

Policija iepriekš bija brīdinājusi, ka galīgais upuru skaits slaktiņā, kuru nedēļas nogalē sarīkoja policista formā saģērbies bruņots uzbrucējs, var būt vēl lielāks.

Oficiālais upuru skaits pieauga, kad izdegušos namos un automašīnās tika atrastas vēl dažu cilvēku mirstīgās atliekas.

"Mēs uzskatām, ka ir 23 upuri, ieskaitot 17 gadus vecu pusaudzi. Visi pārējie upuri ir pieaugušie - gan vīrieši, gan sievietes," teikts Kanādas Karaliskās jātnieku policijas (RCMP) paziņojumā.

Policija pārmeklēja 16 nozieguma vietas provinces centrālajā un ziemeļu daļā, preses konferencē Dārtmutā, Jaunskotijā, pavēstīja Kanādas Karaliskās jātnieku policijas (RCMP) vecākā superintendanta vietnieks Kriss Leders.

"Mums bija piecu ēku ugunsgrēki - pārsvarā tie ir dzīvojamie nami -, un mēs uzskatām, ka šo māju paliekās, kas ir nodegušas līdz ar zemi, vēl varētu būt upuri," pirmdien skaidroja Leders. "Šī izmeklēšanas daļa joprojām noris, un tas ir izskaidrojums tam, kāpēc mums nav galīgais upuru skaits, kas, kā mēs paredzam, tuvāko dienu laikā pieaugs." 

Izmeklētāji cenšas noskaidrot nozieguma motīvus.

"Pēc visa spriežot, daži upuri aizdomās turamajam bija pazīstami, un uzbrukts tika arī citiem, kas aizdomās turamajam nebija pazīstami," sacīja Leders.

Noziegums, pēc visa spriežot, nav saistīts ar terorismu, raidorganizācijai CBC sacīja RCMP vadītāja komisāre Brenda Lakī.

Uzbrucējs ne tik vien bijis ģērbies policista formā, bet vismaz nozieguma sākumā braucis automašīnā, kas atgādinājusi policijas auto.

Policija apstiprinājusi, ka uzbrucējs nav bijis tās darbinieks.

Uzbrucējs, kurš sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu sarīkoja slaktiņu citkārt klusajā Jaunskotijas lauku apvidū, tika nogalināts apšaudē ar policiju.