"Knicks" īpašnieks Dolans izveseļojies no koronavīrusa un ziedo asins plazmu cīņai ar pandēmiju

Džeimss Dolans

FOTO: AFP / Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Ņujorkas "Knicks" īpašnieks Džeimss Dolans jau paspējis izārstēties no koronavīrusa un šīs slimības apkarošanai nolēmis ziedot savu asins plazmu, vēsta ESPN.

Dolans ar vīrusu inficējās pirms aptuveni mēneša, bet nesen veiktie atkārtotie testi parādījuši, ka viņam izdevies uzvarēt cīņā ar Covid-19. 

NBA kluba īpašnieks pie tā gan neapstājās un īsi pēc tam nolēma ziedot savu asins plazmu vairākām medicīnas iestādēm, lai tās turpinātu cīņu ar koronavīrusu. ESPN vēsta, ka Dolans arī nodevis savas asinis Ņujorkas un Djūkas Universitātes medicīnas centriem.

Līdz šim Dolans bija vienīgais NBA klubu īpašnieks, kuram konstatēta saslimšana ar Covid-19.

NBA sezona tika pārtraukta 11.martā īsi pēc tam, kad pirmais saslimšanas gadījums līgā tika konstatēts Jūtas "Jazz" basketbolistam Rūdijam Gobēram. 

"Knicks" līdz tam laikam paspēja izcīnīt 21 uzvaru 66 spēlēs, kas Austrumu konferencē ļāva ieņemt 12.pozīciju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka NBA un NBA spēlētāju asociācija (NBPA) piektdien panākušas vienošanos par basketbolistu algu samazinājumu 25% apmērā, sākot ar 15.maiju.

Līga gan vēl izskata vairākus variantus atlikušo spēļu aizvadīšanai. Iepriekš NBA komisārs Edams Silvers pauda iespēju, ka atlikušie šīs sezonas mači varētu notikt Lasvegasā, kurai jau ir pieredze ar vairāku komandu izmitināšanu vienlaikus, jo tieši šajā pilsētā noris Vasaras līgas spēles.

Ziemeļamerikas mediji iepriekš vēstījuši, ka fināls, iespējams, notiks vien augustā.

Pēdējo reizi pilna NBA sezona netika aizvadīta 2011./2012.gada sezonā, jo līga un spēlētāju asociācija nespēja vienoties par koplīgumu. Togad pirmie dueļi tika aizvadīti ap Ziemassvētku laiku, bet kopumā sezona sastāvēja no 66 spēlēm.

NBA saslimšana ar Covid-19 vīrusu tika konstatēta Losandželosas "Lakers", Denveras "Nuggets", Bostonas "Celtics", Detroitas "Pistons", Jūtas "Jazz" un citās vienībās, taču smagi saslimšanas gadījumi nav fiksēti.

Redaktors iesaka