Sv 24.01.2021.

Dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis tiek noteikts 180 eiro apmērā

Labklājības ministre Ramona Petraviča

FOTO: Zane Bitere/LETA

Dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis tiek noteikts 180 eiro apmērā, un to maksās arī uzņēmumiem, kuri neatbilst kritērijiem, ceturtdienas preses konferencē pavēstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Iepriekš ziņots, ka šī pabalsta zemākais apmērs tika noteikts 130 eiro apmērā, tomēr ceturtdienas valdības sēdē nolemts palielināt tā apmēru līdz 180 eiro.

Nosakot zemāko slieksni, gadījumos, kad Valsts ieņēmumu dienests būs aprēķinājis dīkstāves pabalstu apmērā, kas ir zemāks par 180 eiro, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra segs atlikušo summu.

"Tā ir palīdzība tiem darba ņēmējiem, kuru darba devēji nav bijuši tik godprātīgi," norādīja ministre, skaidrojot, ka liela daļa šo pabalstu, kuru apmērs ir zem 200 eiro, veidojas tieši tādēļ, ka darba devēji neesot maksājuši nodokļus par darbinieku pilnā apmērā.

"Noteikti tas ir arī signāls tam, ka ir jāpārskata nodokļu sistēma," argumentēja ministre, norādot, ka nevar būt tāda situācija, kad, nonākot krīzē, personai nav nekāda sociālā aizsardzība.

Jau ziņots, ka šis atbalsta mehānisms būtu paredzēts arī tiem, kam dīkstāves pabalsta izmaksa atteikta.

Vienlaikus par katru par apgādībā esošu bērnu, pabalsta griesti tiktu palielināti par 50 eiro. Tas nozīmē, ka personai ar diviem apgādībā esošiem bērniem dīkstāves pabalsta zemākais izmaksas apmērs būtu 280 eiro.

Redaktors iesaka