S 28.11.2020.

No +18 grādu siltuma līdz -5 grādu salam. Sinoptiķu prognozes šai nedēļai

Salna. Ilustratīvs foto

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Gaisa temperatūra šonedēļ Latvijā saglabāsies zemāka nekā aprīļa beigās un maija sākumā ierasts, arī sausums daudzviet turpināsies, prognozē sinoptiķi.

Atbilstoši pašreizējai informācijai otrdiena, 28. aprīlis, būs nedēļas siltākā un, iespējams, arī lietainākā diena. Cerības sagaidīt kaut nelielu lietu otrdien būs visā valstī, lielāks nokrišņu daudzums gaidāms Vidzemē un Latgales ziemeļos.

Gaisa temperatūra daudzviet valsts centrālajā un dienvidu daļā paaugstināsies līdz +15..+18 grādiem, bet vietām ziemeļos būs tikai +7 grādi.

Trešdien visā Latvijā atgriezīsies vēsums - gaisa temperatūra nepakāpsies augstāk par +7..+12 grādiem, naktī uz ceturtdienu gaidāms sals līdz -5 grādiem.

No trešdienas līdz piektdienai saule mīsies ar mākoņiem un nokrišņu būs maz, bet nedēļas beigās ar zemu varbūtību iespējams ciklons un plašāks lietus, liecina "Global Forecast System" prognoze.

Jau ziņots, ka spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos, tai skaitā Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē.