Ārkārtējās situācijas ieviešana nav uzlabojusi gaisa kvalitāti Latvijā

Ilustratīvs attēls

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Covid-19 vīrusa izplatības dēļ ieviestā ārkārtējā situācija ieviesusi virkni izmaiņu un ierobežojumu. Daudziem nākas strādāt no mājām, kā rezultātā pārvietošanās mazinās. Pilsētu ielas ir tukšākas, tomēr tas nav uzlabojis gaisa kvalitāti valstī, ziņo Latvijas Radio "Ziņu dienests".

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra gaisa un klimata nodaļas vadītāja Aiva Eindrofa Latvijas Radio skaidroja, ka atsevišķos svarīgajos rādītājos, salīdzinot ar šo laiku pērn, pat manāms piesārņojuma pieaugums.

"Ja mēs salīdzinām 2019. gada periodu ar 2020. gada periodu – janvāris līdz aprīlis, tad daļiņu "pm10" gadījumā situācija ir interesanta, jo koncentrācijas šogad ir lielākas, nekā tās bija iepriekšējā periodā," skaidroja Eindrofa.

"Tās ir daļiņas ar izmēru līdz 10 mikroniem. "Pm10" ir viena sestā daļa no mata diametra. Šādu pārsniegumu skaits drīkst būt 35 gadījumi gadā. Šogad jau ir 30 pārsniegšanas gadījumi, savukārt iepriekšējā gada periodā no janvāra līdz aprīlim bija tikai 19 šādi pārsniegšanas gadījumi," norādīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra gaisa un klimata nodaļas vadītāja.

Eindrofa sacīja, ka tas esot saistīts ar meteoroloģiskajiem apstākļiem. "Savukārt slāpekļa dioksīda gadījumā situācija nav diži atšķirīga, salīdzinot pagājušo gadu un šo gadu. Varbūt nedaudz koncentrācijas ir zemākas, bet tās ik nedēļu svārstās. Ārkārtas situācija, kad autotransporta ielās ir mazāk, tomēr nav devusi nekādu devumu gaisa kvalitātei."