Dzīvnieku patversme "Labās mājas" lūdz sabiedrības palīdzību

Kaķis un suns.

FOTO: Pixabay

Dzīvnieku patversme "Labās mājas" kā bezpeļņas organizācija ir pilnībā atkarīga no sabiedrības ziedojumiem, kas sociālās distancēšanās un ekonomisko aktivitāšu dīkstāves laikā ir samazinājušies par 40%, būtiski ietekmējot "Labo māju" administratīvo un tehnisko uzturēšanu, portālam "Apollo" pavēstīja patversmes pārstāvji.

Reaģējot uz finanšu grūtībām, dzīvnieku patversme "Labās mājas" ir uzsākusi ziedojumu vākšanas kampaņu "Tagad tu saproti" ar mērķi nodrošināt patversmes darbību, piesaistot vismaz 3500 eiro mēnesī, kā arī kliedēt mītus par dzīvnieku patversmes ikdienu, skaidrojot dažādās izdevumu kategorijas, kas rodas, nodrošinot patvērumu un veselības aprūpi vientuļajiem dzīvniekiem.

FOTO: Dzīvnieku patversme "Labās mājas"/Publicitātes foto

"Covid-19 pandēmija nenoliedzami ir spēcīgs trieciens visiem. Piesardzīgāka attieksme pret tēriņiem un sociālā distancēšanās viennozīmīgi ietekmējusi sabiedrības iespējas atbalstīt labdarības projektus, tāpēc patversme nonākusi neapskaužamā situācijā, jo patiesi vēlamies saglabāt darba vietas tiem, kas ikdienā rūpējas par patversmes iemītniekiem, taču patversmes uzturēšana šobrīd prasa daudz vairāk līdzekļu, nekā mums pieejami. Kampaņas mērķis ir piesaistīt finansējumu, vienlaikus vēršot sabiedrības uzmanību uz to, cik mokoši reizēm var būt iesprostotam un vientuļam – tās ir emocijas, ko izjūt daudzi patversmes iemītnieki," stāsta dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa.

Laikā, kad ikviens no mums uz savas ādas izjūt sociālās izolētības realitāti un vientulības sajūtu, kas nav sveša arī patversmē mītošajiem dzīvniekiem, kampaņa "Tagad tu saproti" aicina iejusties dzīvnieku ādā un apzināties, cik neatsverama nozīme viņu dzīvēs ir patversmei. Viens no ziedojumu vākšanas kampaņas mērķiem ir izglītot sabiedrību par dažādajām izdevumu pozīcijām. Vidējā patversmes izdevumu summa mēnesī ir ne mazāk kā 12 000 EUR, kas ietver ne vien patversmē mītošajiem dzīvniekiem paredzētās barības iegādi un veterinārārstu pakalpojumu nodrošināšanu, bet arī patversmes telpu apkures nodrošināšanu, komunālo maksājumu segšanu, atkritumu izvešanu, kā arī dzīvnieku patversmes darbinieku algas.

"Mēs esam bezgala pateicīgi ziedotājiem, kas nodrošina patversmi ar profesionālu dzīvnieku barību un dažādām ikdienas precēm, taču šajā situācijā vēlamies uzsvērt to izdevumu daļu, ko veido patversmes administratīvās izmaksas. Ikviens patversmes darbinieks ir šeit, jo izjūt īpašu misiju palīdzēt nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, turklāt pamesto un vientuļo četrkājaiņu dzīvesstāsti ne vienmēr dara darba ikdienu vieglu. Tas būtu neizsakāms zaudējums, ja patversme vairs nespētu samaksāt algu kādam no šiem sirds cilvēkiem," skaidro Kārkliņa.

"Lai arī klātienes ziedošana vairs nav pieejama, patversme ir ieguldījusi laiku, lai ziedošanu padarītu cilvēkiem pieejamāku – šobrīd jau trīs bankas piedāvā izveidot automātisko maksājumu, kura mērķis būtu atbalstīt "Labās mājas". Pieci eiro mēnesī nešķiet liela summa, taču, ja vismaz tūkstotis cilvēku Latvijā izmantotu automātiskās ziedošanas iespēju, patversme gūtu neatsveramu atspaidu šajā grūtajā laikā."

Dzīvnieku patversmes kampaņa "Tagad tu saproti" aicina ikvienu finansiāli atbalstīt patversmes uzturēšanu, izvēloties sev ērtāko ziedošanas veidu – izveidojot automātisko maksājumu, veicot bankas pārskaitījumu vai izmantojot ziedošanas platformā ziedot.lv izveidoto patversmes atbalsta kampaņu.

FOTO: Dzīvnieku patversme "Labās mājas"/Publicitātes foto

Dzīvnieku patversmi "Labās mājas" pārstāv biedrība "Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa", kas reģistrēta 2000. gada 16. februārī un 2005. gadā ieguvusi sabiedriskā labuma statusu. Kopš patversmes "Labās mājas" atklāšanas 2012. gadā tā sniegusi mājas vairāk nekā 5000 dzīvniekiem, turklāt iegulda ievērojamu darbu Latvijas normatīvo dokumentu izstrādē, kas saistīti ar dzīvnieku aizsardzības nodrošinājumu, un cietsirdības gadījumu pret dzīvniekiem izskatīšanu, kā arī izglīto un informē sabiedrību par dzīvnieku labturības nosacījumiem.

Uz augšu