S 5.12.2020.

"Bērniem prieks, šogad pirmais sniegavīrs!" "Apollo" aculiecinieks dalās ziemīgā bildē ar uzcelto sniegavīru maijā

FOTO: "Apollo" aculiecinieks

Agrā otrdienas, 12. maija, daudzus Latvijas iedzīvotājus pārsteigusi ziema. Gaisa temperatūra pazeminājās līdz -1 grādam, liecina meteoroloģiskā informācija.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka pagājušajā naktī Bauskā un šodien Daugavpilī reģistrēta vēlākā snigšana pavasarī kopš novērojumu sākšanas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Bauskā sniga maz, bet Daugavpilī stiprs lietus pārgāja sniegā, izveidojās sniega sega un snigšana mitējās otrdien dienas vidū.

Daudzviet citviet valsts austrumu daļā - tai skaitā Rēzeknē, Jēkabpilī, Gulbenē un Alūksnē - vēlākais sniegs reģistrēts 1990.gada 19.maijā.

Vēlākā zināmā sniega sega Latvijā ir pieci centimetri 1953.gada 29.maijā Kazdangā. 1951.gada 25.maijā Dagdā reģistrēta desmit centimetru bieza sniega kārta.

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portāls lsm.lv, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, ziņo, ka šorīt Jēkabpils novada Leimaņu un Rubenes pagastā bijusi pat 16 centimetrus bieza sniega sega.

Meteoroloģisko novērojumu stacijās nav reģistrēta par četriem centimetriem biezāka sniega kārta, jo sniega mērījumus tajās veic uz relatīvi siltās zemes, kas kausē sniegu.

Sinoptiķi prognozē, ka rītdien pārsvarā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām arī krusa, sniegs un pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē. Dienā visā Latvijā pūtīs brāzmains rietumu, dienvidrietumu vējš.

Aktuālākās ziņas