O 2.03.2021.

Mežs ienāk pilsētā! Tallinā ieklīdusi lāčumāte ar lācēnu

Lācis. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Tallinas Habersti rajonā, starp arēnu "Saku Suurhall" un Brīvdabas muzeju ceturtdien pamanīta klīstam lāčumāte ar lācēnu, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR ziņu portāls.

Policisti un glābšanas dienestu darbinieki slēguši vairākas ielas un meklē lāču ģimeni, lai palīdzētu tai izkļūt no pilsētas. Uzklausot Vides departamenta ieteikumus, nolemts darīt visu, lai to panāktu bez dzīvnieku iemidzināšanas vai traumēšanas.

Cilvēki šai rajonā aicināti neatstāt mājas, nevest ārā mājdzīvniekus, un ieraugot lāčumāti, netuvoties viņai, bet labāk doties iekšā kādā tuvākajā ēkā vai iekāpt mašīnā un zvanīt pa apvienoto palīdzības dienestu tālruni 112.

"Glābšanas darbā jāievēro maksimāla piesardzība, un paredzams, ka tas arētu aizņemt vairākas stundas," teikts Glābšanas dienesta paziņojumā.

Meklēšanas operācijā iesaistīti mednieki, glābēji izmanto arī bezpilota lidaparātus.

Lācene ar mazuli vispirms pamanīta netālu no arēnas "Saku Suurhall", tādēļ šobrīd slēgti arī tuvējie skriešanas celiņi,  kas tikai nupat atvērti pēc vairāku Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanas.

Brīvdabas sporta objekti Igaunijā ar valdības lēmumu bija slēgti kopš 24.marta, un tos atkal atļauts izmantot tikai kopš šīs nedēļas sākuma, joprojām ievērojot sociālo distancēšanos. Iespējams, ka aizvadīto nedēļu klusums un miers šai apvidū iedrošinājis meža zvērus, kā par to raksta mediji citviet pasaulē.

Lāču skaits Igaunijā mērojams simtos, un apdzīvotās vietās viņi laiku pa laikam ieklīduši arī agrāk.

Redaktors iesaka