Baltijas valstu iekšējās robežas atvērtas ceļošanai

LETA
Latvijas - Igaunijas robeža Valkā.
Latvijas - Igaunijas robeža Valkā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Kopš pusnakts Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie un personas ar uzturēšanās atļaujām var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, liecina valstu ārlietu ministriju sniegtā informācija.

Ceļotājiem gan jāatceras, ka katrā Baltijas valstī Covid-19 pandēmijas dēļ ir noteikti dažādi ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Kā norāda ĀM, no šodienas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem var ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm, personai nav noteikta pašizolēšanās saistībā ar inficēšanos ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ, kā arī, ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

Minētās personas drīkst šķērsot Igaunijas-Latvijas un Latvijas-Lietuvas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus. Šīs personas ir atbrīvotas no karantīnas prasības, gan ieceļojot kaimiņvalstī, gan pēc atgriešanās mājās.

Latvijas valstspiederīgie un pastāvīgie iedzīvotāji, kas ierodas Igaunijā vai Lietuvā no citām valstīm, joprojām drīkst šķērsot Igauniju un Lietuvu tikai tranzītā un ar nosacījumu, ka personām nav jaunā koronavīrusa simptomu.

Minētā Baltijas valstu vienošanās par iedzīvotāju braucieniem neietekmē citu valstu noteiktos ieceļošanas ierobežojumus Latvijas valstspiederīgajiem.

Lai parakstītu saprašanās memorandu par ceļošanas ierobežojumu atcelšanu starp Latviju, Igauniju, Lietuvu autotransportam, dzelzceļa, gaisa un jūras transportam un sadarbību Covid-19 krīzes laikā, šodien Rīgā ieradīsies arī Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri.

Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministrijās aģentūrai LETA apliecināja, ka, lai arī memoranda parakstīšana notiks ap pusdienlaiku, robežas tiek atvērtas jau pirms tam - pusnaktī.

LETA jau vēstīja, ka ārkārtējās situācijas laikā robežkontrole no Latvijas puses uz Eiropas Savienības iekšējām robežām nemaz nebija atjaunota, kas nozīmē, ka uz robežas ar Lietuvu un Igauniju nekādi ierobežojumi vai ceļošanas aizliegumi no Latvijas puses nebija ieviesti. Lai arī kopš 17.marta Latvija bija atcēlusi starptautiskos pasažieru pārvadājumus, šķērsot Latvijas robežu ar privāto transportu vai kājām nav aizliegts. Aizliegums šķērsot robežu attiecas tikai uz ārējo robežu, proti, ar Krieviju un Baltkrieviju, tomēr atbildīgas amatpersonas var lemt par izņēmumiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu