O, 28.03.2023.

Šodien visā Latvijā notiek Lielā talka

LETA
Šodien visā Latvijā notiek Lielā talka
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Lielā talka Ogrē.
Lielā talka Ogrē. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien plkst.9 visā Latvijā cilvēki ir aicināti piedalīties Lielajā talkā, lai savāktu atkritumus un labiekārtotu savu apkārtni, aģentūru LETA informēja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

"Aicinu iedzīvotājus ne tikai sakopt Latviju, bet arī nemēslot, lai talkas dienā varētu vairāk enerģijas veltīt labiekārtošanas darbiem," sacīja Jaunzeme.

Viņa uzsvēra, ka, sakopjot Latviju, cilvēkiem ir jāievēro valstī noteiktie ierobežojumi, lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19. Tostarp talciniekiem ir jāievēro savstarpējā divu metru distance un nedrīkst pulcēties grupās lielākās par 25 cilvēkiem.

Jaunzeme aicināja talciniekus plkst.9.30 nodziedāt latviešu tautasdziesmu "Bēdu manu, lielu bēdu", lai visas nelaimes "paliktu zem akmens" un ikdienas dzīve varētu atgriezties ierastajā ritmā.

Lielās talkas sadarbības partneri ir Latvijas pašvaldības. Šogad novados ir pieteikta 451 atkritumu savākšanas talka un 223 labiekārtošanas darbi. Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis aicina novadu iedzīvotājus individuāli sakopt savu tuvāko apkārtni, lai 19.septembrī, kad notiks pasaules talka, Latvija varētu lepoties, ka tā ir tīra un sakopta.

AS "Latvijas valsts meži" pārstāve Anda Sproģe-Vāvere uzsver, ka ārkārtējās situācijas laikā izteikti vērojams, ka cilvēki, atpūšoties dabā, to piemēslo un aiz sevis nesakopj. Nereti arī dziļi mežā ir ievesti un izgāzti dažādi atkritumi. "Es aicinu ikvienu, iesaistīties talkā, taču arī ikdienā, kad esat dabā un redzat, ka izmestas pudeles, papīri vai citi atkritumi, paceliet tos un aiznesiet vai aizvediet uz konteineru," sacīja Sproģe-Vāvere.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu