"Tā domā mazi bērni." Obama kritizē ASV amatpersonu reakciju uz pandēmiju (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/LETA

Bijušais ASV prezidents Baraks Obama sestdien asi kritizējis amatpersonu rīcību pandēmijas situācijā, paziņojot, ka daudzas amatpersonas pat neizliekas, ka kontrolē situāciju.

"Vairāk nekā jebkas cits, šī pandēmija ir pilnībā beidzot norāvusi priekškaru idejai, ka daudzi no tiem, kas atrodas pie varas, zina, ko dara," uzrunājot koledžas absolventus ar video starpniecību, sacīja Obama.

Viņš nesauca vārdā pašreizējo ASV prezidentu Donaldu Trampu vai konkrētas amatpersonas, bet sacīja, ka daudzas no amatpersonām pat neizliekas, ka kontrolē situāciju.

Atsevišķi uzrunājot vidusskolu beidzējus, Obama norādīja, ka viņiem pandēmijas dēļ nāksies pieaugt ātrāk nekā citām paaudzēm, un aicināja jauniešus darīt to, ko uzskata par pareizu.

"Darīt to, kas (..) šķiet ērti, kas ir viegli, tā domā mazi bērni. Diemžēl, daudzi tā dēvētie pieaugušie, tostarp daži ar smalkiem tituliem un svarīgiem darbiem, joprojām domā tā, tieši tādēļ viss ir sagājis šķērsām," sacīja Obama, acīmredzot mērķējot uz Trampu un administrācijas amatpersonām.

Demokrāti ir asi kritizējuši Trampa relaksēto pieeju jaunā koronavīrusa pandēmijai februārī un Covid-19 testu ilgstošo trūkumu valstī.

Kopš Baltā nama atstāšanas 2017.gada sākumā Obama ir lielākoties atturējies publiski kritizēt Trampa administrāciju.

Pagājušajā nedēļā medijos noplūda fragmenti no Obamas privātas konferences zvana, kurā viņš nodēvējis ASV rīcību cīņā ar pandēmiju par "absolūti haotisku katastrofu".

Sarunā Obama arī sacījis, ka "likuma vara ir apdraudēta" pēc tam, kad tika atceltas kriminālapsūdzības pret bijušo Trampa nacionālās drošības padomnieku Maiklu Flinnu.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu