C 22.10.2020.

Igaunija aizliedz lidojumus uz septiņām valstīm, kur ir augsts inficēšanās risks ar Covid-19

Lidosta "Rīga"

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Igaunijas ekonomikas un sakaru ministrs Tāvi Āss svētdien, 17. maijā, parakstīja rīkojumu, ar kuru no pirmdienas aizliegti lidojumi no Igaunijas uz septiņām valstīm, kur ir augsts inficēšanās risks ar jauno koronavīrusu, vēsta "Postimees".

Šīs valstis ir Lielbritānija, Zviedrija, Beļģija, Dānija, Turcija, Baltkrievija un Krievija.

Lēmums pamatots ar augstu saslimstības līmeni minētajās valstīs. Ja 14 dienu periodā saslimstība samazināsies līdz pieņemamam līmenim, varēs lemt par aviomaršruta atvēršanu. Ministrs norādījis, ka līdz ar epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos drīzumā no saraksta varētu izņemt Dāniju.

No 18.maija Igaunijā ļauts atvērt aviomaršrutus ar Vāciju, Poliju, Norvēģiju, Austriju, Latviju un Lietuvu, taču reālās iespējas veikt lidojumus atkarīgas no šajās valstīs pieņemtajiem lēmumiem. Daudzviet joprojām pastāv ielidošanas ierobežojumi.

Patlaban noteiktie ierobežojumi būs spēkā līdz 7.jūnijam, un pēc tam Igaunijas Ekonomikas un Veselības ministrijas lems par nepieciešamību tos pagarināt.

Pirmdien Igaunijā beidzās deviņas nedēļas ilgusi ārkārtas situācija.

"Mēs redzam, ka visā Igaunijā epidemioloģiskā situācija ir laba, ir atsevišķi jauni saslimšanas gadījumi, inficēšanās ģimenes lokā, bet nav apriņķu, kuri izceltos starp pārējiem un liktu būt skeptiskiem. Tas ļauj turpināt noteikt atvieglojumus," Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks sestdien sacījis Igaunijas sabiedriskās televīzijas ziņu programmai "Aktuaalne kamera" ("Aktuālā kamera").

Daži atvieglojumi jau stājušies spēkā - ir atvērti tirdzniecības centri un atkal iespējams brīvi apceļot Baltijas valstis, bet no pirmdienas tiks atvērtas sporta zāles, būs iespējami grupu treniņi brīvā dabā un sporta sacīkstes bez skatītājiem. Tiks atļauts rīkot publiskas sanāksmes un apmeklēt cietumus.

No 1.jūnija atsāks darboties SPA, saunas un ūdens atrakciju centri, būs atļautas izklaides tirdzniecības centros un aprūpes namu apmeklējumi, bet no 12.jūnija varēs sākt darboties pulciņi un nometnes bērniem.

No 1.jūlija būs iespējams apmeklēt kinoteātrus, koncertus un citus publiskus pasākumus, bet visu pasākumu rīkotājiem būs jāievēro noteiktas prasības attiecībā uz higiēnu, sociālo distancēšanos un riska grupu aizsardzību, skaidrojis Veselības departamenta krīzes štāba vadītājs Ragnārs Vaiknemetss. Par šo noteikumu pārkāpšanu būs paredzēti naudas sodi.