Video Mazās Juglas upē atrasts līķis. Aizdomas, ka tas varētu būt kopš decembra pazudušais Andris Āboliņš

Apollo.lv
Foto: Facebook/Bezvests.lv

Organizācija "Bezvests.lv" svētdien, 17. maijā, Stopiņu novadā veica meklēšanu Mazās Juglas upē. Brīvprātīgie ar motorlaivu, speciālo ekipējumu un dronu meklēja vietēja iedzīvotāja Andra Āboliņa mirstīgās atliekas. Vīrietis prombūtnē atradās vairākus mēnešus, taču organizācijas pārstāvji, nezaudējot cerību, turpināja darbu līdz uzgāja cilvēka ķermeni, vēsta raidījums "Degpunktā".

Stopiņu novada iedzīvotājs Andris Āboliņš bezvēsts prombūtnē atradās kopš pagājušā gada decembra sākuma. Piecus mēnešus radinieki dzīvoja neziņā par savu tuvinieku un atrast vīrieti nevarēja nedz policisti, nedz brīvprātīgie no organizācijas "Bezvests.lv".

Pirms pazušanas Andris dzīvoja savrupi un par vīrieti bija zināms visai maz. Bet izšķiroša nozīme bija tieši dzīvesvietas adresei, par ko tuvinieki bija informēti. Upeslejas iela netālu no Mazās Juglas. Tur brīvprātīgie kopā ar likumsargiem arī sākuši meklējumus, pieļaujot, ka noticis nelaimes gadījums vai pašnāvība, vēstī raidījums.

"Meklēšanā mēs izmantojām radio bojas, ar kuru palīdzību tika pētīta un skenēta dzelme. Mēģinājām saskatīt, vai tur varētu būt cilvēks. Pārbaudījām straumi. Veicām ļoti daudz visdažādākās meklēšanas operācijas un pasākumus. Izmantojām arī dronu, kas fotografēja upi, pārbaudījām varbūt kaut kur tur ir cilvēks. Mēs meklējām no gaisa, zem ūdens un virs ūdens," atklāj organizācijas "Bezvests.lv" vadītājs Aleksandrs Faminskis.

Pēc ilgiem meklējumiem brīvprātīgajiem ūdenī tomēr izdevās uziet ko līdzīgu vīrieša siluetam. "Pa visu šo laiku mēs veicām desmit meklēšanas operācijas un tieši šajā desmitajā reizē, 17. maijā, mēs viņu atradām.

Mēs domājam, ka tas ir viņš. Vēl policistiem ir jāveic ekspertīzes, jāsavāc pieradījumi. Katrā ziņā upē mēs atradām cilvēka ķermeni," norāda organizācijas Faminskis.

"Es teikšu godīgi, šī bija viena no pēdējām iespējām. Jau daudzi runāja, ka tas ir bezjēdzīgi. Ja cilvēks tiešām būtu bijis ūdenī, tad sen uzpeldētu. Taču mēs tomēr nolēmām vēlreiz pārmeklēt šo vietu. Viņš bija tālu aizpeldējis, līdz tādam kā dambim. Pēc būtības tam pāri cilvēka ķermenis nevarēja tikt, taču mēs nolēmām arī tur pārbaudīt un izdevās atrast."

Šobrīd likumsargi vēl nevar apstiprināt vai atrastais vīrietis ir meklētais Andris Āboliņš. Tas tiks noskaidrots ekspertīžu laikā.

Video: Raidījuma "Degpunktā" sižets

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu