Sv, 2.10.2022.

Advokātei piespriež trīs gadus aiz restēm par mēģinājumu nodot cietumā narkotiskās vielas

LETA
Advokātei piespriež trīs gadus aiz restēm par mēģinājumu nodot cietumā narkotiskās vielas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Cietums.
Cietums. Foto: Pixabay

Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas piespriesto sodu - trīs gadus ilgs ieslodzījums - zvērinātai advokātei, kura mēģināja nodot narkotiskās un psihotropās vielas personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā Rīgas Centrālcietumā, aģentūra LETA uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka šī advokāte ir Nellija Tkača, kura 2017.gadā tika izslēgta no advokatūras valsts valodas nezināšanas dēļ.

Neminot personas vārdu Ģenerālprokuratūrā skaidroja, ka saskaņā ar apsūdzību zvērināta advokāte, apzinoties, ka Rīgas Centrālcietumā aizliegts ienest narkotiskās un psihotropās vielas un nodot tās ieslodzījumā esošai personai, noformēja vienreizējo caurlaidi, lai tiktos ar aizstāvamo. Viņa devās uz tikšanos, līdzi ņemot krimināllietas materiālu kopijas, kurās paslēptā veidā, atradās narkotiskās un psihotropās vielas.

Savu nodomu apsūdzētajai neizdevās realizēt līdz galam, jo pirms tikšanās ar ieslodzīto Rīgas Centrālcietuma amatpersonas, veicot somas pārbaudi un apskatot krimināllietas materiālu kopijas, atrada un izņēma kartona vāku locījuma vietā iešūtās aizliegtās vielas. 

Apsūdzētā advokāte pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas un 309.panta otrās daļas.

Senāta lēmums nav pārsūdzams.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu