Pētījumā atklāts, ka piektdaļai cilvēku Stokholmā ir Covid-19 antivielas

Stokholma, Zviedrija. Covid-19.

FOTO: AFP/SCANPIX

Stokholmā vairāk nekā piektdaļai cilvēku organismā ir izstrādājušās jaunā koronavīrusa antivielas, trešdien, 20. maijā, paziņoja Zviedrijas Sabiedriskās veselības aģentūra, balstoties uz savu pētījumu.

Pētījumā, kas vēl turpinās, tika konstatēts, ka 7,3% izlases kārtībā izraudzītu cilvēku Stokholmā bija antivielas, kad viņiem aprīļa pēdējā nedēļā tika veikti testi.

"Šie skaitļi atspoguļo situāciju epidēmijā agrāk aprīlī, jo paiet dažas nedēļas, pirms ķermeņa imūnsistēma izstrādā antivielas," teikts aģentūras paziņojumā.

Preses konferencē atbildot uz jautājumiem par šo pētījumu, valsts epidemiologs Anderss Tegnells pauda uzskatu, ka līdz šim "nedaudz vairāk par 20%" Stokholmā var būt inficējušies ar Covid-19. Galvaspilsētā ir reģistrēti vairāk nekā trešdaļa no Zviedrijā apstiprinātajiem Covid-19 gadījumiem.

Pētījumā tika analizēti pavisam 1104 testi.

Citur Zviedrijā to cilvēku īpatsvars, kuriem testos konstatētas antivielas, bija daudz zemāks - 4,2% galējos dienvidos un 3,7% rajonā ap Gēteborgu.

Šie rezultāti arī parādīja lielāku izplatību starp cilvēkiem 20 līdz 64 gadu vecumā, no kuriem antivielas bija izstrādājušās 6,7%, nekā cilvēkiem vismaz 65 gadu vecumā, no kuriem antivielas bija 2,7%.

Vecuma grupā līdz 19 gadiem antivielas bija apmēram 4,7%.

Zviedrija nav noteikusi ārkārtējus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kādi noteikti citās Eiropas valstīs, bet ir aicinājusi cilvēkus ievērot higiēnas un sociālās distancēšanās ieteikumus un rīkoties atbildīgi.

Zviedrijas pieeja Covid-19 pandēmijai ir kritizēta gan pašu mājās, gan ārvalstīs, jo ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Zviedrijā ir ievērojami lielāks nekā citās Ziemeļvalstīs, kuras ir noteikušas stingrākus ierobežojumus.   

Zviedrija trešdien, 20. maijā, paziņoja, ka valstī ir apstiprināti pavisam 31 523 Covid-19 infekcijas gadījumi un 3831 nāves gadījums.

Uz augšu