Sv 11.04.2021.

Ar mērķi vākt ziedojumus Āfrikas nabadzīgākajiem iedzīvotājiem itāliete loterijā laimē miljonu vērtu Pikaso gleznu

FOTO: Reuters/ScanPix

Itālijas iedzīvotāja Klaudija Borgonjo loterijā laimējusi aptuveni miljonu eiro vērtu slavenā spāņu gleznotāja Pablo Pikaso gleznu. Pasākumu organizēja izsoļu nams "Christie's", un tā mērķis bija vākt līdzekļus palīdzībai nabadzīgākajiem Āfrikas valstu iedzīvotājiem, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Rīta panorāma".

Pasākuma organizētājs Pjerī Kočins informēja, ka kopumā pārdots vairāk nekā 51 000 loterijas biļešu, kuru cena bija 100 eiro. 

"Laimīgo biļeti sākotnēji iegādājies kāds cits Itālijas iedzīvotājs, bet vēlāk to uzdāvinājis Klaudijai," sacīja tās organizētājs.

Kočins piebilda, ka veiksminiecei nāksies domāt, kā garantēt eļļas gleznas "Klusā daba" drošību savā mājoklī. Tomēr maz ticams, ka to iekāros zagļi, jo tik pazīstamu mākslas darbu esot gandrīz neiespējami pārdot.

Loterijas rīkotāji arī informēja, ka iegūtos līdzekļus piešķirs Āfrikas valstu Madagaskaras un Kamerūnas lauku iedzīvotājiem, lai nodrošinātu tīra ūdens piegādi, kas patlaban ir īpaši svarīgi klimata izmaiņu un Covid-19 pandēmijas dēļ.