Aizsaulē devies leģendārais NBA kluba Jūtas "Jazz" treneris Džerijs Slouns

Džerijs Slouns

FOTO: Reuters/ScanPix

Piektdienas rītā 78 gadu vecumā mūžībā devies leģendārais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) treneris Džerijs Slouns, ziņo Jūtas "Jazz" kluba mājas lapa.

Slouns mūžībā devās, būdams savās mājās. 2016. gadā slavenajam trenerim tika konstatēta Parkinsona slimība un demence.

"Džerijs Slouns vienmēr būs sinonīms klubam Jūtas "Jazz". Viņš vienmēr būs daļa no mūsu organizācijas. Mēs sērās pievienojamies viņa ģimenei, draugiem un faniem. Esam pateicīgi par to, ko viņš šeit sasniedz. Esam pateicīgi arī par dekādēm ilgu apņēmību un lojalitāti pret mūsu frančīzi," rakstīts "Jazz" paziņojumā.

Slavenais treneris Jūtas "Jazz" galvenā trenera amatā pavadīja 23 gadus, karjeru noslēdzot 2011. gadā. Slouna vadībā "Jazz" ar Džonu Stoktonu un Karlu Malonu aizvadīja savus spilgtākos gadus tieši aizvadītā gadsimta deviņdesmitajos gados. 1997. un 1998. gadā Jūtas vienībai izdevās aizkļūt pat līdz NBA finālam, kur abas reizes izcīnīt līgas augstāko balvu patraucēja Maikla Džordana Čikāgas "Bulls".

Slounam bija saistība arī ar "Bulls" vienību. Tieši Čikāgā viņš uzsāka savas trenera gaitas. 1978./1979. gada sezonā amerikānis kļuva par galvenā trenera asistentu, bet jau nākamajā sezonā viņš pārņēma Čikāgas kluba stūri un to vadīja nākamās trīs sezonas.

Brīdī, kad Slouns noslēdza savu trenera karjeru, viņš bija trešais uzvarām bagātākais speciālists līgā - 1221 panākums. Viņa rēķinā ir arī septiņi konferenču tituli un 20 dalības reizes izslēgšanas spēlēs.

Slouns ir vienīgais speciālists Ziemeļamerikas sporta līgās, kuram tik ilgu laiku izdevās nosargāt savu posteni pie komandas stūres. Līdz 2010./11.gada sezonai, kad Slouns pameta NBA, līgā trenera maiņa bija notikusi jau 245 reizes.

Slouns 11 gadus NBA aizvadīja arī kā spēlētājs, pārstāvot Baltimoras "Bullets" un Čikāgas "Bulls". Vidēji mačā uzbrucējs izcēlās ar 14 punktiem, 7,4 bumbām zem groziem un 2,5 rezultatīvām piespēlēm. Slouna 4. numurs ir arī pakārts Čikāgas arēnas griestos, kas nozīmē, ka to vairs nekad nevarēs valkāt Čikāgas "Bulls" spēlētājs.

Uz augšu