Japānas tenisa superzvaigzne Osaka kļuvusi par aizvadītā gada pelnošāko sievieti sportā

Naomi Osaka

FOTO: Reuters/ScanPix

Japānas tenisiste Naomi Osaka pēdējos 12 mēnešos nopelnījusi 34,3 miljonus eiro, kas viņu padara par visvairāk pelnošo sievieti sportā, piektdien vēsta žurnāls "Forbes".

22 gadus vecā Āzijas zvaigzne, kurai jau izdevies izcīnīt divus "Grand Slam" titulus, iepriekšējos 12 mēnešos nopelnīja par 1,4 miljoniem ASV dolāru (1,28 miljoniem eiro) vairāk nekā leģendārā Serēna Viljamsa no ASV.

Abām augstāk minētajām tenisistēm izdevās pārspēt Marijas Šarapovas 2015.gada ienākumus, kas bija 29,7 miljoni ASV dolāru (27,24 miljoni eiro).

"Ikvienam, kurš nav kvēlākais tenisa fans, Osaka ir jauna seja ar skaistu stāstu aiz sevis," teica Dienvidkalifornijas universitātes sporta biznesa profesors Deivids Kārters. "Apvienojot to ar jaunību un multikulturālo izcelsmi - ieroči, kas viņai ļāvuši izveidot ciešāku saikni ar gados jaunākajiem faniem - Osaka kļuvusi par globālu sporta ikonu."

Pelnošāko sportistu pirmajā simtā Osaka ieņem 29.vietu, bet viņas sāncense Viljamsa atrodama četras pozīcijas zemāk. Zīmīgi, ka pirmajā simtā divas sievietes nav redzētas kopš 2016.gada. Žurnāls pilnu sarakstu sola publicēt nākamnedēļ.

Viljamsa, kura karjeras laikā izcīnījusi 23 "Grand Slam" titulus, iepriekšējos četros gados bija nepārspēta peļņas rādītājos, bet vēl iepriekšējos piecos gados viņai šo godu nedeva Šarapova.

Osaka savā dzimtenē Japānā lielāku uzmanību ieguva pēc diviem "Grand Slam" tituliem, kas izcīnīti 2018.gadā "US Open" un gadu vēlāk Austrālijas atklātajā čempionātā. Tāpat japāniete kļuva par Tokijas Olimpiādes reklāmas seju un plānots, ka spēļu pārcelšana viņai nelaupīs šo iespēju arī nākamgad.

Japānas tenisiste pagājušajā gadā ar apģērbu ražotāju "Nike" noslēdza līgumu līdz 2025.gadam. Pērn viņa no "Nike" iekasēja 10 miljonus ASV dolāru (9,17 miljonus eiro). Tāpat viņai ir sadarbības līgumi ar autoražotāju "Nissan" un tenisa ekipējuma firmu "Yonex".

"Forbes" pelnošāko sportistu topu veido jau kopš 1990.gada, un ik reizi šajā sarakstā starp sievietēm visaugstāk redzamas tenisistes.