Sv, 10.12.2023.

PVO paziņojusi par jaunu Covid-19 epicentru (12)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien, 22. maijā, pasludināja Latīņameriku par Covid-19 pandēmijas "jaunu epicentru".

Infekcijas gadījumu skaita straujāks pieaugums Centrālamerikā un Dienvidamerikā turpina celt kopējo infekcijas gadījumu skaitu pasaulē, kamēr smagi skartās Eiropas valstis un ASV sākušas piesardzīgi atcelt ierobežojumus, samazinoties jaunu infekcijas gadījumu skaitam.

Brazīlija šonedēļ kļuva par jaunāko karsto punktu pandēmijā, kad ar jauno koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits šajā valstī pārsniedza 20 000. Brazīlija ar 310 000 Covid-19 gadījumu ir trešajā vietā pasaulē pēc ASV un Krievijas.

"Savā ziņā Dienvidamerika ir kļuvusi par jaunu epicentru šai slimībai,"un vissmagāk skartā valsts tur ir Brazīlija, sacīja PVO ārkārtējo situāciju direktors Maiks Raiens. 

Lielākā daļa no inficēšanās gadījumiem Brazīlijā ir biezi apdzīvotajā Sanpaulu pilsētā, bet augstākais inficēšanās līmenis ir Amazonasas štatā - apmēram 490 inficēto uz 100 000 iedzīvotāju, teica Raiens.

Atšķirībā no Eiropas un ASV, kur Covid-19 vissmagāk skārusi gados vecus cilvēkus, Brazīlijā ievērojams skaits ar Covid-19 mirušo ir jaunieši.

Komentāri (12)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu