Perevoščikovs: Samazinās atsevišķie saslimšanas ar Covid-19 gadījumi

Jurijs Perevoščikovs.

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Cilvēkiem esot uzmanīgākiem un ievērojot noteiktos ierobežojumus, ir sasniegts rezultāts, ka apmēram divas nedēļas turpina samazināties atsevišķo saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits, uzsvēra Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs norādīja, ka, turpinot ievērot noteiktos ierobežojumus, tiek cerēts, ka atsevišķu gadījumu skaits turpinās samazināsies, jo Covid-19 pašlaik nav tik ļoti izplatīts sabiedrībā.

SPKC dati liecina, ka aprīlī ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā sāka pakāpeniski samazināties, tomēr maijā aktīvo saslimšanas gadījumu samazināšanās tendence ir apstājusies, pēdējās nedēļās svārstoties ap 300 aktīviem Covid-19 gadījumiem. Perevoščikovs tomēr prognozēja, ka arī aktīvo saslimšanas gadījumu kopskaitam būs tendence samazināties.

Eksperts norādīja, ka ir svarīgi sekot līdzi, vai pieaug pacientu skaits, kas ārstējas slimnīcās, kas būtu īpaši slikti, ņemot vērā, ka slimnīcās tiek nogādāti vidēji smagi vai smagi saslimušie cilvēki. Pašlaik redzams, ka stacionēto pacientu skaits ir stabils, atzīmēja epidemiologs.

Ņemot vērā, ka izlases veidā tiek izmeklēti arī sociālo aprūpes namu iemītnieki un darbinieki, tiek atklāti sporādiski gadījumi, kā tas noticis sociālās aprūpes centrā "Mārsnēnos", skaidroja SPKC pārstāvis. Šajā sociālās aprūpes centrā tika atklāts teju pussimts ar Covid-19 inficēto, kas pašlaik veido būtisku daļu no aktīvo saslimšanas gadījumu kopskaita.

Valsts policija ir sākusi resorisko pārbaudi par Covid-19 uzliesmojumu šajā Priekuļu novada sociālās aprūpes centrā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone (LZS), gan no Veselības inspekcijas (VI), gan no "Mārsnēniem" saņemtā informācija liecina, ka Covid-19 skartajos "Mārsnēnos" klientu aprūpe tiek veikta atbilstoši valsts noteiktajām prasībām un tiek veikti slimības izplatības ierobežošanas pasākumi.

Uz augšu