"Pirms lec rapsī, padomā!" LDF aicina cilvēkus nebildēties rapšu laukos

Apollo.lv
"Pirms lec rapsī, padomā!" LDF aicina cilvēkus nebildēties rapšu laukos
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Rapši. Ilustratīvs attēls
Rapši. Ilustratīvs attēls Foto: EP

Latvijas Dabas fonds (LDF) sociālajā vietnē "Facebook" izplatījis aicinājumu nefotografēties rapšu laukos, norādot, ka rapsis šobrīd tiek miglots ar fungicīdiem, kas kaitē bitēm un var radīt alerģiskas reakcijas un kairinājumu cilvēkam.

"Divas minūtes pavadot rapšu laukā, nekas ārkārtējs cilvēka veselībai tiešām nenotiks. Šis jautājums ir plašāks – par bišu veselību un industriālās lauksaimniecības ietekmi uz vidi kopumā," Latvijas sabiedriskajiem medijiem norādījusi LDF pārstāve Liene Brizga-Kalniņa, norādot, ka, bildējoties rapsī, cilvēki netieši atbalsta industriju, kas nodara kaitējumu dabai.

"Ir saprotama vēlme fotografēties rapšu laukā, tas ir vizuāli iespaidīgi. Taču cilvēki pie bildes mēdz likt komentāru: "Cik skaista ir Latvijas daba". Rapša lauks nav Latvijas daba. Tā ir 21. gadsimta Latvijas lauksaimniecības ainava," skaidrojusi eksperte.

Iespaidīgu bilžu veidošanai fonds rapšu lauku vietā iesaka gaiļbiksīšu ziedēšanas vietas, bezdelīgactiņu vietas, dižkoku piekājes un pļavas, kurās ganās govis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu