"Gatavošana" pat ar motoreļļu. Seriāls "Virtuve" - cik daudz no redzamā ir īsts?

FOTO: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Pašmāju skatītāju popularitāti ir iekarojis seriāls "Virtuve", kura stāsts vijas gar plīts peripetijām. Par to, cik daudz no ekrānā redzamā ir patiess, stāsta portāls "Good house".

Šis seriāls ir iemantojis skatītāju mīlestību ne vien tā dzimtenē Krievijā, bet arī citās valstīs, tostarp Latvijā.

Virtuve profesionāļiem

Portāls "Good house" skaidro, ka skatītājus visvairāk interesē trīs lietas: kurš tur gatavoja, vai sižetos redzamo ēdienu varēja ēst un cik daudz ēdiena tika pirkts un patērēts. Bet sāksim ar galveno: virtuvi. Profesionāli pavāri ļoti augstu novērtējuši virtuvi, kas uzbūvēta seriāla filmēšanas paviljonā, uzskatot, ka to ir izveidojis izcils dizainers modernam restorānam.

Tomēr virtuvi izveidoja filmēšanas grupa savām ērtībām. Virtuvei bija jābūt tā iekārtotai, lai filmēšanas grupa to var pārskatīt no visiem punktiem, un tādējādi funkcionalitātes ziņā tā nepavisam neatbilda restorānu biznesa standartiem.

Īsti pavāri

Kā ar pašu ēdienu? Produktus iegādājās milzīgos apjomos, nereti pat 30 kg dienā. Virtuvē atradās divas darba plītis, katra ar 8 sildvirsmām, kā arī divi grili. Lai izveidotu īsta restorāna iespaidu, pavāri (profesionāļi, nevis aktieri!) katru dienu gatavoja vidēji 30-40 ēdienus. Seriāla laikā tos nemitīgi var redzēt virtuvē uz dažādām virsmām, viesmīļu rokās, kā arī apmeklētājiem tos baudot.

Septiņi šefpavāri

Gardumus - bujabēzi, Dižonas tītaru, brieža gaļas ruleti ar valriekstiem un Valois mērci, konsomē ar olu Parīzes gaumē un citus ekskluzīvus ēdienus gatavoja profesionāli šefpavāri. Kopumā ar seriālu "Virtuve" sadarbojās septiņi šādi pavāri. Viņi ne tikai veidoja kulinārijas šedevrus filmēšanai, bet arī ļāva filmēt savas rokas darba procesā, kad kadrā bija jāparādās sarežģītiem gatavošanas etapiem, ko var veikt tikai pieredzējis pavārs.

Biezpiena plācenīši ar motoreļļu

Tomēr šos ēdienus ne vienmēr varēja ēst. Daži no tiem vairākas reizes tika sasaldēti un atkausēti un vienkārši zaudēja garšu. Turklāt, lai ēdiens iespaidīgi izskatītos kadrā, seriāls bieži uzaicināja pārtikas stilistu.

Seriāla filmēšanas komanda ar sāpošu sirdi vēroja, kā stilists  nekaunīgi laistīja smaržīgās pankūkas ar dažādām eļļām, kas domātas automašīnām, nevis šķidru medu, zaļumus padarīja "svaigus" un spīdīgus ar sieviešu matu laku, berzēja ribas ar apavu krēmu un dedzināja ar lodāmuru, izveidojot vizuāli kārdinošas garozas un grila pēdas.

Zivju smaka

Daži  produkti ātri bojājās un radīja problēmas. Piemēram, sērijai, kurā visa virtuves komanda jūras asaros meklē dimantus, tika nopirkti vismaz 15 kilogrami šo zivju. Visu dienu aktieri ķidāja zivis zem karstiem prožektoriem. Dienas gaitā telpa piepildījās ar spēcīgu, nepatīkamu zivju smaku. Lai arī pēc filmēšanas paviljons tika rūpīgi iztīrīts, smaku varēja just vēl ilgi.

Seriāla galvenās lomas atveidotājs, šefpavārs Viktors Barinovs

Viņu tēlo aktieris Dmitrijs Nazarovs, kas labi zināms ne vien aktieru, bet arī pavāru vidū. Viņš veiksmīgi apvieno gan aktiera, gan profesionāla konditora profesiju. 

Uz augšu