Otrdien varētu pieņemt lēmumu par Latvijas Bankas un FKTK apvienošanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Otrdien, 26. maijā, valdība plāno pieņemt konceptuālu lēmumu par Latvijas Bankas un Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) apvienošanu, šodien pēc koalīcijas partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers pastāstīja, ka abas minētās iestādes atbalsta šo virzību.

"Meklēsim, kā lietderīgāk izmantot līdzekļus un kā īstenot labāku kontroli pār bankām un ekonomikas mugurkaulu kopumā," pauda politiķis.

Kā ziņots, FKTK pievienošana Latvijas Bankai būtu loģisks finanšu sektora kapitālā remonta noslēgums, iepriekš aģentūrai LETA pauda ministrs Jānis Reirs (JV). 

Finanšu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē sadarbībā ar Latvijas Banku un FKTK sagatavotu izvērtējumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai. 

Pēc ministrijā skaidrotā, ieguvumu un risku analīze apstiprina, ka FKTK pievienošana Latvijas Bankai ir jēgpilna, jo tās rezultātā veidojas sabiedriskais ieguvums. Vienlaikus identificētie riski ir pārvaldāmi, īstenojot attiecīgus risku ierobežošanas pasākumus, tostarp atbilstošu pienākumu, tiesību un atbildības sadali.

Aktuālākās ziņas