Sv 25.10.2020.

Pērnavas "Gada māte" apsūdzēta vardarbībā pret pieciem audžubērniem

FOTO: pexels.com

Pērnavā otrdien, 26. maijā, aiz slēgtām durvīm tiesāja Malli Kobinu par vardarbīgu izturēšanos pret saviem pieciem audžubērniem. Sieviete 2013. gadā tika apbalvota kā "Gada māte", vēsta medijs "Postimees".

68 gadus vecā Kobina neatzīst savu vainu noziegumos, par kuriem viņai tiek izvirzītas apsūdzības.

Saskaņā ar Rietumu apgabala prokuratūras celto apsūdzību laikā no 2016. līdz 2019. gadam sieviete atkārtoti fiziski ietekmējusi piecus adoptētos bērnus vecumā no deviņiem līdz 17 gadiem.

Kobina bērnus sodījusi, liekot viņiem stundām nekustīgi stāvēt.

Portāls "Apollo" jau vēstīja par līdzīgu atgadījumu Latvijā. Prokuratūra cēla apsūdzību audžuvecākiem, kuri vairāku gadu garumā vērsuši fizisku un emocionālu vardarbību pret astoņiem bērniem, tostarp divas nepilngadīgās meitas cietušas no audžutēva seksuālās vardarbības.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kopš 2015. gada decembra pret divām nepilngadīgām audžu meitām vērsta seksuālā vardarbība. Savukārt laikā no 2016. gada vasaras līdz 2016./2017. gada ziemai pret vienu no nepilngadīgajām meitenēm tikusi veikta sistemātiska izvarošana.

Kopumā vardarbīgas apiešanās rezultātā astoņiem bērniem nodarītas fiziskas un emocionālas ciešanas, kas notika sistemātiski laikā no 2007. gada līdz 2019. gadam.

2019. gada februārī pēc policijas iniciatīvas no ģimenes izņemti visi uz to brīdi aizbildniecībā esošie nepilngadīgie bērni – kopumā pieci, un ievietoti krīzes centrā. Savukārt abi audžu vecāki aizturēti un viņu dzīvesvietā veikta kratīšana.