Valsts asinsdonoru centrs lūdz sabiedrības palīdzību (1)

Apollo.lv
Valsts asinsdonoru centrs. Ilustratīvs foto.
Valsts asinsdonoru centrs. Ilustratīvs foto. Foto: Agnese Gulbe/LETA

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem. Šobrīd tiek gaidīti visu asins grupu donori.

Salīdzinot ar ārkārtējas situācijas izsludināšanas sākuma posmu, donoru kustība ir uzlabojusies, tomēr tā joprojām nav tādā līmenī, lai uzturētu pietiekamas asins krājuma rezerves.

"Šis ir izaicinājumiem pilns laiks mums visiem, bet donoriem lūdzam būt tikpat aktīviem kā iepriekš.

Ņemot vērā, ka daudzu uzņēmumu darbinieki joprojām strādā attālināti, izbraukumi uz uzņēmumiem nenotiek, līdz ar to šobrīd dodamies tikai ierastajos izbraukumos uz publiskām vietām un pašvaldībām. Jūtam, ka cilvēki joprojām ir piesardzīgi, kas ir ļoti pareizi, taču ļoti gaidām visus, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli un vēlas palīdzēt smagi slimiem pacientiem," pauž VADC direktore Egita Pole.

Asinis iespējams ziedot VADC Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11 un "Gaiļezers", Hipokrāta ielā 2, Asins sagatavošanas nodaļās visā Latvijā, kā arī specializētā autobusa izbraukumos:

28. maijā T/c "Domina", Ieriķu iela 3, no plkst. 12 līdz 16.

29. maijā T/c "Riga Plaza", Mūkusalas iela 71, no plkst. 11 līdz 15.

Ziedot asinis ir aicināti tikai tie cilvēki, kuri ir pilnīgi pārliecināti par savu veselības stāvokli, pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums, un nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar COVID-19, kā arī personai nav novērotas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām, VADC lūdz iepazīties ar aktuālo informāciju donoriem VADC mājaslapā www.donors.lv.

Visās donoru pieņemšanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte ikdienā un it īpaši šajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Jaunākā informācija par asins ziedošanu, izbraukumiem un darba laikiem: www.donors.lv un sociālo tīklu kontos. VADC bezmaksas uzziņu tālrunis: 8000 0003.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu