Sv, 2.10.2022.

"Šoreiz pašnāvības mēģinājums bija neveiksmīgs." Rīgā izglābj sievieti, kura grasījās izlēkt pa devītā stāva logu

Apollo.lv
"Šoreiz pašnāvības mēģinājums bija neveiksmīgs." Rīgā izglābj sievieti, kura grasījās izlēkt pa devītā stāva logu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Daudzstāvu ēkas Pļavniekos.
Daudzstāvu ēkas Pļavniekos. Foto: Zane Bitere/LETA

Trešdienas, 27. maija, rītā glābšanas dienesta vīri kopā ar Valsts policijas (VP) pārstāvjiem veiksmīgi novērsuši pašnāvības mēģinājumu kādā daudzstāvu mājā Rīgas mikrorajonā Purvciemā, vēsta raidījums "Degpunktā".

Īsi pirms plkst. 9.00 glābējiem ziņots par ēkas devītajā stāvā redzamu cilvēku, kurš atradās uz kāpņutelpas loga palodzes un grasījās lēkt. Pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, tā bija kāda jauna sieviete. Glābšanas operācija noritēja ātri un policistiem izdevās pierunāt pašnāvnieci nespert liktenīgo soli un viņa nogādātā drošībā mediķu aprūpē.

Apkārtnē dzīvojošie, kas redzēja izglābto sievieti, atpazina savu kaimiņieni, kura pagājušā gada novembrī radīja līdzīgu krīzes situāciju un toreiz savu baiso nodomu arī īstenoja. Lēciens no tās pašas ēkas piektā stāva palodzes toreiz tika iemūžināts.

"Viņa lec. Pirmo reizi viņa lēca no piektā stāva, bet veiksmīgi. Tikai kāju traumēja. Viņa faktiski ir slims cilvēks. Kaut kas ar galvu. Bērns viņai ir. Es personīgi nezinu, bet runā, ka bērnu audzina tante. Viņa pati ir no bērnunama. Glābēji iekāpa, paldies Dievam. Šoreiz viņa neizdzīvotu. Devītais stāvs – neizdzīvotu," stāsta kāda kaimiņiene.

Savukārt kāda cita kaimiņiene, kas vēlējas palikt anonīma, raidījumam "Degpunktā" izstāstīja iespējamo versiju, kādēļ sieviete ir tā apmāta ar domu par sevis nonāvēšanu. Šausminošais stāsts daudz ko izskaidro.

"Viņa visu atceras un stāsta, kas ar viņu noticis bērnībā. Mammu un vecmammu noslepkavoja tantes vīrs. Noslepkavoja viņas acu priekšā. Vecmammu un mammu. Viņa redzēja, kā asinis lija strūklām, saka ka joprojām redz. Tie nav nekādi joki," stāsta sieviete.

Cerams, kā atbildīgie dienesti un medicīnas iestādes sniegs un nodrošinās sievietei nepieciešamo palīdzību, jo neviens no apkārtējiem, lai arī kā censtos, viņas ciešanas atvieglot nespēj.

Video: "Degpunktā" sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu