S 10.04.2021.

Tramps izdos rīkojumu par sociālajiem tīkliem

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: ALEXANDER DRAGO/REUTERS

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien parakstīs rīkojumu par sociālajiem medijiem, atklājis Baltais nams.

Plašāka informācija par rīkojuma saturu pagaidām nav pieejama, un nav skaidrs, kādus regulējošus soļus prezidents var spert bez jaunu likumu pieņemšanas Kongresā.

Tramps trešdien draudēja slēgt sociālo mediju platformas pēc tam, kad “Twitter” atzīmēja divus prezidenta tvītus kā “nepamatotus” un apsūdzēja viņu nepatiesos apgalvojumos.

“Republikāņi uzskata, ka sociālo mediju platformas pilnībā apklusina konservatīvās balsis. Mēs tās stingri regulēsim vai slēgsim pirms atļausim tam notikt,” tvītoja Tramps.

“Twitter” atzīmēja divus tvītus, kuros Tramps otrdien bez pierādījumiem apgalvoja, ka balsošana pa pastu novestu pie krāpšanas un negodīgām vēlēšanām.

“Twitter” zem Trampa tvītiem publicēja saiti ar aicinājumu ievākt faktus par balsošanu pa pastu. Šī ir pirmā reize, kad sociālais tīkls cenzējis ASV prezidentu.

Pirms došanās uz Floridu, lai vērotu ASV privātā uzņēmuma "SpaceX" pirmo pilotējamo lidojumu kosmosā, kas tomēr tika atlikts nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ, Tramps turpināja kritizēt sociālos medijus.

Prezidents tviterī pavēstīja, ka sociālie mediji mēģina īstenot cenzūru pirms šogad paredzētajām vēlēšanām. "Ja tas notiks, mums vairs nebūs savas brīvības. Es to nekad nepieļaušu. Viņi ļoti centās 2016.gadā, un zaudēja. Tagad viņi kļūst pilnīgi traki," tvītoja Tramps.

"Twitter" dibinātājs un vadītājs Džeks Dorsijs uz Trampa pārmetumiem reaģēja, paziņojot, ka "Twitter" turpinās norādīt uz nepatiesu vai apšaubāmu informāciju, kas saistīta ar vēlēšanām visā pasaulē.