"Mums ir divas krīzes." Plašie grautiņi ASV rada bažas par tālāku Covid-19 izplatīšanos

FOTO: AFP/SCANPIX

Plašās protesta akcijas pēc ASV policijas aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāves Mineapolē pēdējo dienu laikā raisījušas bažas par tālāku jaunā koronavīrusa izplatīšanos valstī, kur jau šobrīd ir augstākais inficēšanās gadījumu un vīrusa izraisītās slimības Covid-19 upuru skaits pasaulē.

Protesti satricinājuši gandrīz visu valsts teritoriju no Mineapoles līdz Ņujorkai, no Atlantas līdz Losandželosai, vietumis pāraugot sadursmēs ar policiju un grautiņos, kuru laikā tiek aizdedzinātas automašīnas, izsisti skatlogi un pielaista uguns veikaliem, tādēļ daudzās lielajās ASV pilsētās izsludināta komandantstunda un vairāki štati mobilizējuši Nacionālo gvardi.

Laikā, kad daudzās citās valstīs pandēmijas dēl noteiktie ierobežojumi pamazām tiek atcelti, ASV veselības nozares eksperti raizējas, ka pūļa burzmā, kur liela daļa protestētāju nevalkā maskas, slēptie vīrusa nēsātāji bez manāmiem slimības simptomiem, paši to nezinot, varētu inficēt citus, turklāt pilnīgu aizsardzību negarantē arī maskas.

"Ja pagājušajā naktī piedalījāties protestos, jums šonedēļ derētu veikt Covid-19 analīzes,"

paziņojusi Atlantas mēre Keiša Lānsa-Botomsa, atgādinot, ka valstī joprojām turpinās pandēmija, kas melnādaino iedzīvotāju vidū prasa lielākus upurus nekā caurmērā sabiedrībā.

Kopējais slimības upuru skaits Amerikas Savienotajās Valstīs tuvojas 104 000, bet apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 1,7 miljonus.

"Mums ir divas krīzes, viena cieši savijusies kopā ar otru," izteicies Mineapoles mērs Džeikobs Frejs.

Uz augšu