O, 27.09.2022.

"Esmu priecīgs par mūsu tautu un valsti." Zatlers atzinīgi vērtē situāciju Latvijā Covid-19 laikā

Apollo.lv
"Esmu priecīgs par mūsu tautu un valsti." Zatlers atzinīgi vērtē situāciju Latvijā Covid-19 laikā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Ieva Lūka/LETA

Valsts un iedzīvotāju rīcība Covid19 krīzē lika vēlreiz pārliecināties, ka Latvija ir ļoti laba vieta, kur dzīvot, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

"Esmu priecīgs par mūsu tautu un valsti. Reti kuras valstis ir tik saprātīgi rīkojušās un tik ātri pielāgojušās šiem jaunajiem apstākļiem, kur neziņai ir tik liela loma un cilvēki apjūk. Un daudzu valstu politiskā elite dara muļķības, lai tikai izpatiktu saviem cilvēkiem, radītu iespaidu, ka cenšas pasargāt iedzīvotājus no briesmoņa. Mums tas viss bija saprātīgās robežās.

Līdz ar to vēlreiz pārliecinājos, ka šī ir ļoti laba vieta, kur dzīvot," sacīja Zatlers.

Viņš to skaidroja ar valsts sagatavošanos vīrusam, adekvāti reaģējot, pielāgojoties un arī iedzīvotājiem esot likumpaklausīgiem. Zatlers uzteica valdības darbu, ieklausoties ekspertos.

Viņš arī pauda, ka Covid-19 dēļ gūtā pieredze mainīs turpmāko rīcību, kas ļaus pasargāt sabiedrību no citām elpošanas ceļu infekciju slimībām. Piemēram, būtiski ir plastikāta aizsegi veikalos pie kasēm, tāpat nedošanās uz darbu apslimušajiem.

Savukārt darbu e-Saeimā Zatlers vērtēja kā demonstratīvu pasākumu. Tas gan ļaus būt parlamentam gatavam šādam situācijām turpmāk.

Tāpat eksprezidents norādīja uz situāciju veselības aprūpē. Jomas, kas bija iepriekš reformētas un piemērotas, esot spējušas labi reaģēt Covid-19 krīzē. Viņš minēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Slimību profilakses un kontroles centru.

"Tas, ka reformētās nozares tik efektīvi darbojās, būs stimuls visai medicīnai pārkārtoties. Šis vīruss parādīja, ka ir nepieciešamība un efekts no tā, ka mēs kaut ko pārkārtojam," viņš sacīja.

Turklāt šis ir iespēju brīdis, kurā varētu panākt finansējumu reformām veselības aprūpē.

"Kamēr ir moments, ka veselības ministrā ieklausās, tas jāizmanto," piebilda eksprezidents.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu