Izbeigti kriminālprocesi pret trīs skolotājām par eksāmenu uzdevumu nopludināšanu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Lita Krone/LETA

Nosakot pārbaudes laiku, prokuratūra šogad un pērn izbeigusi kriminālprocesus pret trīs skolotājām, kuras internetā nopludināja 12. klases angļu valodas eksāmenu uzdevumus, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Skolotājas rosināja apsūdzēt Valsts policija. Prokuratūra apsūdzību uzrādīja, tomēr vēlāk lietas izbeidza, nosakot skolotājām trīs mēnešu pārbaudes laiku.

Kriminālprocesi tika izbeigti, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 415.pantu. Minētā norma paredz - ja, ņemot vērā izdarītā noziedzīga nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, personu raksturojošos datus un citus lietas apstākļus, prokurors ir guvis pārliecību, ka apsūdzētais turpmāk neizdarīs noziedzīgus nodarījumus, viņš var kriminālprocesu izbeigt, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa patlaban atrodas krimināllieta, kurā par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nopludināšanu apsūdzēta kādas Rīgas skolas angļu valodas skolotāja. Aģentūra LETA noskaidroja, ka lieta pagaidām noņemta no izskatīšanas un nākamās tiesas sēdes datums vēl nav zināms.

Krimināllikums par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tāpat ziņots, ka Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu.

Aktuālākās ziņas