Video ⟩ Mineapolē protestētāju pulkam, kurā atradušies tūkstošiem cilvēku, izbraukusi cauri kravas automašīna

FOTO: AFP / Scanpix

Svētdien, 31. maijā, ASV, Mineapoles pilsētā, kāds smagās kravas automašīnas šoferis izbraucis cauri protestētāju pulkam, kurā pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Notikumi risinājušies uz pilsētas lielceļa, kur tūkstošiem cilvēku protestēja pret melnādainā vīrieša Džordža Floida nāvi. Pēcāk protestētāji šoferi no mašīnas izvilkuši un piekāvuši.

Pagaidām nav zināms, vai kāds no protestētājiem būtu cietis šajā negadījumā. Auto traucies lielā ātrumā un skaļi taurējis, lai izkliedētu protestantus.

Notikuma vietā ātri vien ieradās vietējā policija, kas kravas mašīnas šoferi apcietināja un nogādāja slimnīcā ar vairākām sīkām traumām.

Minesotas štata gubernators Tims Valzs uzsvēra, ka šis incidents tikai parādot, cik nopietna situācija valda Mineapolē.

Tāpat vietēja policija jau ir uzsākusi kriminālprocesu pret kravas mašīnas šoferi.

Jau ziņots, ka Mineapolē pirms tam piektdien, 29. maijā, tika aizturēts policists Dereks Šovens, kurš apsūdzēts par aizturētā afroamerikāņa Floida nāvi.

Šovens bija redzams sabiedrības sašutumu izraisījušajā video, vismaz piecas minūtes turot celi uz aizturētā Floida kakla. Protesti sākās pēc tam, kad sociālajos medijos parādījās video ar Floida aizturēšanas gaitu.

46 gadus vecais Floids pirmdien Mineapolē tikai aizturēts, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.

Uz augšu