"Tā ir anekdote." Daļā Valkas četrus mēnešus nebūs siltā ūdens, iedzīvotājus aicina iegādāties boilerus

Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Apkures sezonas beigas valcēniešiem, kuri dzīvo Lauktehnikas rajonā, nozīmē arī vairākus mēnešus bez karstā ūdens. Šovasar tas atslēgts pilnībā. Darbināt katlu māju gada siltajos mēnešos pašvaldībai ir ekonomiski neizdevīgi, tāpēc vietvara aicina iedzīvotājus iegādāties boilerus, taču ne visi ar to ir mierā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Dienas ziņas".

Tas, ka līdz ar apkures sezonas beigām pašvaldība pārtrauc arī karstā ūdens padevi, Lauktehnikas daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem nav jaunums. Taču, ja iepriekšējos gados silto ūdeni mēģināja nodrošināt vismaz dažas reizes mēnesī, tad no 1. maija līdz 1. oktobrim šogad tas atslēgts pilnībā.

"Cilvēkiem, kuri strādā ražošanā, katru dienu vajag karsto ūdeni. Tā jau nevar – es nedēļu nemazgāšos, iešu uz darbu un reizi nedēļā nomazgāšos. Tā ir anekdote," skaidroja daudzdzīvokļu nama vecākais Tarass Afanasjevs.

Kā līdz rudenim izdzīvot bez karstā ūdens – tagad nākas domāt 86 dzīvokļu iemītniekiem. Paveicies tiem, kuri paši laikus uzstādījuši boilerus. Aptuveni 20 dzīvokļos to nav.

Karstais ūdens pa krānu netecēs vēl četrus mēnešus, iedzīvotājiem tas jāsagādā pašu spēkiem. Lai nomazgātos, Inta Purgale ūdeni vāra vairākos katlos.

"Kādu stundu man vārīsies. Un es te salieku citus, tad to elektrisko ņemu, bet tāpat līdz nabai nav tas ūdens tajā vannā. Nevienam par mums nesāp sirds, mēs esam pamesti," sacīja daudzdzīvokļu mājas iemītniece Inta Purgale.

Lēmumu šovasar pārtraukt karstā ūdens piegādi pašvaldībā skaidro ar mazu tā patēriņu pērnā gada vasarā un augsto karstā ūdens sagatavošanas pašizmaksu, kas ir 79 eiro par kubikmetru.

Pakalpojumu sadārdzina tas, ka Lauktehnikas mikrorajona iedzīvotājiem siltumu un karsto ūdeni ražo atsevišķa katlumāja, pilsētā to nodrošina  koģenerācijas stacija.

"Mēs esam trūcīgi un nevaram samaksāt to šausmīgo summu, kādu mums prasa par vasaru. Es sildu uz gāzi ūdeni, nesu uz vannasistabu, kā nu es varu ainest. Esmu otrās grupas invalīde," sacīja mājas iemītniece Ausma Muceniece.

Pašvaldībā uzskata – ekonomiski izdevīgāk iedzīvotājiem būtu iegādāties un uzstādīt karstā ūdens boilerus. Tie varētu izmaksāt līdz 140 eiro.

"Faktiski tas varētu atmaksāties divos mēnešos, nu kaut vai trijos. Mēs esam šobrīd gatavi palīdzēt risināt jautājumu par finansiālo pusi ar atliktu maksājumu uz kādu termiņu. Tas jau ir privātīpašums, tā, ka mēs varam tikai nākt pretim," atzina Valkas novada  pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers.

"Līdz ar to, ka tagad uzstādīs tos boilerus, pieaugs arī elektrības rēķins. Bez tā vēl visa elektroninstalācija katrā dzīvoklī ir veca palikusi, var neizturēt tie vadi," sacīja nama vecākais Afanasjevs.

Iedzīvotāji uzskata, ka loģiskākais risinājums ir Lauktehnikas rajona namus pievienot centrālajam pilsētas ūdensvadam. Pašvaldībā skaidroja – siltumtrase tad jāvelk gandrīz divi kilometrus, tas būtu vēl dārgāk, nekā boileri.

Aktuālākās ziņas