"Varētu pat saukt par valsts propagandu pret vienas markas auto." Auto īpašnieki neapmierināti ar VP jaunās kampaņas video

Foto: VP kampaņas "Agresīva braukšana atstāj rētas" vides objekts

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Valsts policija (VP) sākusi jaunu satiksmes drošības kampaņu "Agresīva braukšana atstāj rētas", kuras videoklipos dominē vienas markas automašīna - "BMW". Par to ir neapmierināti šī zīmola spēkratu lietotāji, kā arī Latvijas "BMW" kluba prezidente Kristīne Dzjuba, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu"

"Īstenībā man ļoti nepatīk, ka sabiedrībā tiek kultivēts uzskats, ka BMW un tikai BMW braucēji ir agresīvi. Īstenībā tā nav. Agresīvi ir daudzu dažādu marku šoferi. Ne jau vaina ir pašā mašīnā. Klipā varēja būt 5, 8, 12 mašīnas. Uztaisīt šo te kadrējumu... Viens fragmentiņš ar vienu mašīnu, otrs ar otru," raidījumam pauda autovadītāja.

Dzjuba, kura ir divu BMW markas automobiļu īpašniece, ir pārsteigta par šādu Valsts policijas attieksmi. "Bez Tabu norāda, ka objektīvāk būtu, ja klipā būtu vairāku marku automašīnas.

"Jā, šis būtu tāds korektāks variants. Vai arī veidot kā multfilmu, kur zīmētas mašīnas un vizuālais nenorāda uz kādu konkrētu marku," sacīja Dzjuba.

"To varētu nosaukt pat par valstisku propagandu pret BMW. Tā nav pieļaujama."

6

Policijā tikmēr uzsver, ka nav vēlējušies aizskart kādas konkrētas markas automobiļu lietotāju jūtas. Turklāt daudzi likumsargi arī paši lieto BMW mašīnas.

Kā norāda VP galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, viņš jau vairākus gadus ikdienā lieto BMW un sevi nebūt neuzskata par agresīvu braucēju. Viņš arī iesaka citiem neapvainoties, jo tas uzskats par BMW vadītāju kā agresīvu braucēju pēc noklusējuma ir vecs stereotips. 

"Varu mierināt "BMW" vadītājus. Ja viņi kaut kādā veidā ir aizskarti, tad atvainoties viņiem. Es arī ikdienā izmantoju BMW un neuzskatu sevi par agresīvu braucēju. Pēc definīcijas es tāds arī nevaru būt," sacīja Krapsis.

"Es domāju, ka tas ir vecs stereotips. Šeit nav pamata uztraukumam vai aizvainojumam."

6

Pēc CSDD datiem, Latvijā piektā izplatītākā automašīnas marka ir "Opel", ceturtajā vietā jau pieminētais BMW, trešajā - "Volvo", otrajā - "Audi", bet iecienītākie ir "Volkswagen" markas automobiļi. Šie dati tad arī varētu būt atskaites punkts, pēc kā vadīties, ja jārunā par automobiļu markām un to agresīvajiem vadītājiem, norādīja raidījumā.

Arī Krapsis norāda, ka nav tiešas korelācijas starp mašīnas piederību konkrētai markai un varbūtību, ka pie tā stūres sēž agresīvs vadītājs. Viņš piebilda, ka 2019.gadā kopumā noformēts aptuveni pusotrs tūkstotis protokolu par agresīvu braukšanu, bet 2018.gadā - par 40% mazāk.

Pirms vairākiem gadiem likuma sargi vien izpētījuši, ka smagos ceļu satiksmes negadījumos visvairāk iekļūst vismaz 20 gadus veci "Audi".

Video: "Bez Tabu" sižets