"Mums ir jāparāda sava nostāja." Saeima atbalsta ieceri aizliegt Georga lenšu izmantošanu

Velosipēds ar Georga lentīti.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija pagājušajā nedēļā konceptuāli ir atbalstījusi grozījumu Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā un grozījumu likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", kas paredz aizliegt publiskos izklaides un svētku pasākumos, sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes, informē Saeimas Preses dienests.

"Ņemot vērā Krievijas ekspansiju Ukrainā un tās īstenoto totalitāro ideoloģiju attiecībā uz bijušajām PSRS republikām, Latvijai ir pamats saskatīt pietiekamu apdraudējumu tās demokrātiskajai iekārtai un drošībai.

Aizliedzot Georga lentes, tiktu ierobežotas šādas ideoloģijas izpausmes. Mums ir jāparāda sava nostāja pret šo lenšu lietošanu publiskos pasākumos," izteicies Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

15

Pašlaik Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums paredz, ka publisku pasākumu norises laikā aizliegts izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Saeimā atbalstu ir guvuši arī likuma grozījumi, kas šo sarakstu papildina ar aizliegumu izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) piederību identificējošo apģērbu, kā arī tā elementus.

Grozījumi, kas paredz aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos, vēl trīs lasījumos jāskata Saeimai.