Video ⟩ Lietuvā novērots iespaidīgs virpuļviesulis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Deividas Stonis/Facebook

Pirmdien, 8. jūnijā, Lietuvā, pārdesmit kilometrus no Kauņas, plosījās virpuļviesulis, vēsta Latvijas Televīzijas laika ziņu moderatora ieraksts vietnē "Facebook".

Vietām Lietuvā plosījies spēcīgs vējš, pamatīgas lietusgāzes, krituši pat vairāk nekā piecus centimetrus lieli krusas gabali.

Tikmēr Latvijā novēroti 4 centimetru lieli krusas gabali. Spēcīgais lietus appludinājis ielas vairākās pilsētās, bet pirmdienas vakarā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) saņemti 15 izsaukumi par negaisa un vēja postījumiem, un lielākoties palīdzība bijusi nepieciešama iedzīvotājiem Rīgā un Pierīgā.

Lielākā daļa izsaukumu līdz pulksten 19 bija saistīta ar nolūzušiem kokiem, kas bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Vienā gadījumā bija aizlūzis elektrolīnijas balsts.

Stiprais vējš bojājumus lielākoties nodarījis Rīgā un Pierīgā, taču bijuši zvani arī no citiem reģioniem.

Citu izsaukumu uz glābšanas darbiem, kas saistīti ar laikapstākļiem, VUGD nav bijis.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka bīstamo pērkona negaisu dēļ sinoptiķi izsludinājuši oranžā līmeņa brīdinājumu valsts centrālajā un austrumu daļā, kas būs spēkā līdz pusnaktij. 

Pirmdienas vakarā negaisa mākoņi turpina šķērsot Vidzemi un Zemgali. Valstī kopumā reģistrēti vairāki tūkstoši zibens uzplaiksnījumu. Daudzviet kritusi krusa, vietām - vairākus centimetrus lieli ledus gabali. Vietām applūdušas ielas un zemākās vietas.

Visvairāk ziņojumu par lielgraudu krusu saņemts no Rīgas austrumiem, kā arī Stopiņu, Garkalnes un Ādažu novada. Rīgā un galvaspilsētas apkaimē reģistrēts arī lielākais skaits zibeņu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu