LVĢMC brīdina - tuvākajās stundās gaidāms pērkona negaiss

Negaiss Rīgā

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ceturto dienu pēc kārtas izplatījis brīdinājumu par pērkona negaisu.

Trešdien no plkst. 12 līdz nākamās dienas rītam spēkā dzeltenā līmeņa brīdinājums. Tajā teikts, ka dienas vidū Latvijas austrumu, pēcpusdienā arī centrālajos rajonos gaidāms pērkona negaiss ar lietusgāzēm, krusu un brāzmainu vēju. Vakarā un nākamajā naktī daudzviet turpinās īslaicīgi līt, vietām gaidāms arī pērkona negaiss.

Brīdinājums spēkā visā valstī, izņemot Kurzemi un Rīgu, kur nepieciešamības gadījumā tiks izplatīts atsevišķs brīdinājums.

Sinoptiķi aicina būt īpaši piesardzīgiem vietās, kas pakļautas lielākai pērkona negaisa ietekmei, piemēram, mežos un atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nenostiprināti priekšmeti un atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Iespējama atsevišķu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanu pa ceļiem var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Var tikt traucētas āra aktivitātes, un vēlams meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Latgalē līdz trešdienas vakaram spēkā arī dzeltenais brīdinājums par karstumu, kas var sasnigt +30 grādus.

Dzeltenās krāsas brīdinājums nozīmē, ka prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav īpaši bīstami, taču, ja plānotas aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem un jāseko līdzi jaunākajai informācijai par gaidāmajām laikapstākļu izmaiņām.

Jau ziņots, ka pirmdien pērkona negaiss daudzviet Latvijā atnesa krusu, lielāko graudu diametrs vietām sasniedza pat astoņus centimetrus, kā arī ļoti spēcīgas lietusgāzes un vēja brāzmas. No pirmdienas negaisa vairāk cieta Vidzemes rietumu daļa, tai skaitā Pierīga.

Otrdien pērkona negaiss skāra valsts austrumu daļu un tas nebija tik postošs kā pirmdien, tomēr vietām Latgalē krita līdz trim centimetriem lieli krusas graudi.

Saskaņā ar "Global Forecast System" prognozi no piektdienas Latvijā būs mazāk nokrišņu, sestdien un svētdien visā valstī iespējams sauss un saulains laiks, gaisa temperatūra tad vairs nepārsniegs +25 grādus.