Pārdošanā esošās Džemmas Skulmes Mežaparka mājas cena krietni samazinājusies

FOTO: Ekrānuzņēmums no vietnes SS.lv

Sludinājumu vietnē "Ss.com" jau no šī gada februāra vidus nonākusi mūžībā aizgājušās mākslinieces Džemmas Skulmes māja Mežaparkā. Portāls "Apollo" novēroja, ka īpašuma cena ir krietni samazinājusies.

Nama sākuma cena bija 1 300 000 eiro, taču tagad tā tiek tirgota par 550 000.

Šobrīd Mežaparka īpašumam esot noteikta tā reālā tirgus cena, un iepriekš nosauktā summa, kas pārsniedza miljonu eiro, bijusi vien sabiedrības uzmanības piesaistīšanai, noskaidrojis izdevums "Privātā dzīve".

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka sludinājumā rakstīts, ka ēka ir celta 1964. gadā. To projektējis arhitekts Artūrs Reinfelds funkcionālisma stilā kā mākslinieku rezidenci.

Māja atrodas blakus ezeram ar plašu dārzu un garāžu.

Pēc "Lursoft" pieejamajiem datiem ēka mākslinieces īpašumā likumīgi nonākusi 1995. gada 10. martā.

Jau ziņots, ka Skulme aizsaulē aizgāja 2019. gada 9. novembrī 94 gadu vecumā. 

Foto: Tuvinieki, draugi un kolēģi Doma baznīcā atvadās no Džemmas Skulmes

Džemma Skulme dzimusi Rīgā 1925. gada 20. septembrī gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes ģimenē. Viņa bija viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju okupācijas laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Šogad viņai bija paredzēts pasniegt Purvīša balvu par mūža ieguldījumu.

1988. gadā Džemma Skulme bija Latvijas Tautas frontes veidotāju skaitā un 1989. gadā kā LTF pārstāve ievēlēta PSRS Tautas deputātu kongresā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas viņa politikā nav darbojusies, tomēr 1998. gadā Džemma Skulme bija Andra Šķēles veidotās Tautas partijas dibināšanas manifesta parakstītāju skaitā.

Džemma Skulme bijusi precējusies ar aktieri Artūru Dimiteru (1947 - 1953) un gleznotāju Ojāru Ābolu (no 1953), ir divi bērni - dēls plakātists Juris Dimiters (1947) (mazdēls Arturs Dimiters) un meita gleznotāja Marta Skulme (1962) (mazdēls Jānis Skulme).