Nedēļas laikā Rīgas ielās ielūzušas trīs mašīnas. Vai drīzumā gaidāmi jauni negadījumi?

Automašīna BMW, kura iegāzusies Ģertrūdes ielā bedrē, kuru izveidojis iegruvums hidraulisko pārbaužu laikā, kas šodien notiek visā Daugavas labajā krastā

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Ūdens izskalots tukšums un ceļa segumā ielūzis auto. Šāda aina pēdējās nedēļas laikā Rīga pieredzēta jau trīs reizes. Galvaspilsētas vadība atzīst, ka lietus ūdens kanalizācijas sistēmu pamatīgi apskādējis laika zobs, tomēr kā problēmas risinājumu min nevis apjomīgus remontus, bet lietavu beigas, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Aculiecinieku uzņemti foto un video ar pašā Rīgas centrā, pie vecās Ģertrūdes baznīcas, asfaltā ielūzušu auto sociālos tīklus aplidoja piektdien, 5. jūnijā.

Piektdien, 12. jūnijā, identiska situācija notika Ziepniekkalnā. Auto, izbraucot no daudzdzīvokļu nama pagalma, līdz ielai netika, jo attapās bedrē. 

Lai saprastu, kāpēc Rīgā jau otro reizi nedēļas laikā iebrucis ceļa segums, šodien Ziepniekkalnā jau no paša rīta sākās izpētes darbi.

Līdzīgi kā Ģertrūdes ielas gadījumā, skaidrs, ka tukšumu zem asfalta izskalojis ūdens. Šoreiz gan vainīgi notekūdeņi, un lai atrastu bojāto vietu samudžinātajā kanalizācijas sistēmā, piesaistīts uzņēmums, kas ar speciālu kameru var veikt cauruļvadu videoinspekciju.

Vispirms gan jāatrod, kurš no notekūdeņu aku vākiem slēpj pieeju īstajam cauruļvadam. 

Kad īstā vieta atrasta, kameru ielaiž cauruļvadā un tad gluži kā videospēlē virza pa kanalizācijas sistēmas līkločiem. Teiciens "tumšs kā akā" šeit nedarbojas, ekrānā viss ir izgaismots un skaidri redzams, un nepaiet ne pārdesmit minūšu, kad kameru var vilkt atkal ārā. 

Vainīgā vieta atrasta aptuveni trīs metru attālumā no akas. Speciālistu secinājums kodolīgs – pie vainas laika zobs.

Oficiālo atzinumu Rīgas dome saņems pirmdien, kad arī varēs sākt plānot remontdarbus.

Cik daudzās vietās potenciāli šādas situācijas ir iespējamas, ņemot vērā, ka kanalizācijas sistēmai ļoti daudz kur tas laika zobs ir ticis klāt?

"Lietus kanalizācijai noteikti daudz kur laika zobs ir ticis klāt. Lietus kanalizācija tiek uzturēta, tiek skalotas caurules, bet lieli darbi, kur tiktu nomainīts visam rajonam kanalizācija, šobrīd nav veikti. Tur, kur mēs veicam iekškvartālos seguma atjaunošanas darbus, zem šiem kvartāliem lietas kanalizācija tiek pārbaudīta un, ja nepieciešams, viņas tiek remontētas un nomainītas," norāda Rīgas domes pārstāve Tatjana Židele.

Bet ar Ziepniekkalna bedri vēl viss nebeidzās, vakar pašā vakarā pienāca vēl trešā ziņa šonedēļ par ielas segumā ielūzušu auto. Šis iegruvums pie garāžu kooperatīva Pleskodāles rajonā ir uz privātas zemes, tādēļ gan problēmas meklēšana, gan remontdarbi ir īpašnieku ziņā. 

Uz augšu