Atlantas policijas vadītāja atkāpjas no amata pēc tumšādaina vīrieša nošaušanas aizturēšanas laikā (9)

LETA
Protesti Atlantā, ASV.
Protesti Atlantā, ASV. Foto: Elijah Nouvelage / Reuters

No amata atkāpusies ASV Atlantas pilsētas policijas vadītāja pēc tumšādaina vīrieša nošaušanas aizturēšanas laikā, kas izraisījis jaunus protestus pret rasismu un policijas brutalitāti.

Sestdienas vakarā protestētāji bloķēja starpštatu lielceļu un aizdedzināja restorānu "Wendy's", kur tika nošauts 27 gadus vecais Rejšards Brūkss, vēsta vietējie mediji.

Protesti sākās dažas stundas pēc tam, kad Atlantas mērs Keiša Lensa Botomsa paziņoja par policijas vadītājas Ērikas Šīldsas atkāpšanos.

Brūkss piektdienas vakarā gulēja savā automašīnā "Wendy's" brauktuvē un darbinieki bija izsaukuši policiju, sūdzoties, ka viņš bloķē citus klientus.

Viņš neizgāja alkohola testu un pretojās, kad policisti mēģināja viņu aizturēt, paziņoja Džordžijas Izmeklēšanas birojs.

Brūkss fiziskā cīņā ar policistiem ieguvis viena policista elektrošoka pistoli "Taser" un sācis bēgt no notikuma vietas. Policisti sekojuši Brūksam un pakaļdzīšanās laikā Brūkss pavērsis "Taser" pret policistu. Policists izšāvis no sava ieroča un trāpījis Brūksam, teikts biroja paziņojumā.

Brūkss nogādāts slimnīcā, taču pēc operācijas miris. Ievainojumus guvis arī viens policists.

Šāvušai policists atlaists, bet otrs policists atstādināts no pienākumu pildīšanas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu