Jelgavas bērnudārza "Pasaciņa" skolotāja palīgam konstatēts Covid-19. Uz laiku slēgta viena grupa

Bērnudārzs. Ilustratīvs foto.

FOTO: Zane Bitere / LETA

Konstatējot saslimšanu ar Covid-19 skolotāja palīgam, Jelgavas bērnudārzā "Pasaciņa" uz laiku slēgta viena grupa, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Bērnudārza grupas skolotāja palīgam Covid-19 atklāts nejauši, jo personai slimība norit bez simptomiem, pastāstīja pašvaldībā.

Ņemot vērā to, ka katra grupa bērnudārzā darbojas maksimāli izolēti un pēdējos mēnešos nav notikuši arī kopīgi pasākumi iestādē, epidemiologi rekomendējuši drošības nolūkos slēgt tikai vienu konkrēto bērnudārza grupu. Tajā tiek veikta pilnīga dezinfekcija.

Konkrētās grupas audzēkņi pašlaik atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā un viņiem ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Tās laikā vienam no bērna vecākiem ir iespēja saņemt slimības lapu. Pašizolācijā atrodas arī četri šīs grupas pedagogi, savukārt visiem 40 iestādes darbiniekiem tiks veikts Covid-19 tests, sacīja pašvaldībā. 

Pašizolācijā pašlaik atrodas arī bērnudārza skolotāja palīga ģimene.

Jelgavas pašvaldība ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologiem uzrauga situāciju un veic visus nepieciešamos drošības pasākumus, uzsvēra pašvaldībā.

Jau ziņots, ka līdz otrdienai Latvijā kopumā bija veikti 129 836 izmeklējumi uz Covid-19 un saslimšana konstatēta 1098 personām, bet 28 ar Covid-19 inficētas personas mirušas. 

No Covid-19 Latvijā ir atveseļojušies 875 pacienti jeb nepilni 80% no reģistrētajiem saslimušajiem, kas nozīmē, ka patlaban ir 195 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Patlaban stacionāros ārstējas astoņi pacienti, no kuriem septiņi ir ar vidēji smagu, bet viens - ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāriem izrakstīti 170 pacienti, taču šis skaitlis ietver gan atlabušos, gan mirušos.

Aktuālākās ziņas