"Jo vairāk cilvēku to izmantos, jo lielāks būs efekts." Zināms, cik cilvēku lejupielādējuši lietotni "Apturi Covid" līdz šim

Иллюстративное фото

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Mobilo lietotni "Apturi Covid" lejupielādējuši vairāk nekā 70 000 iedzīvotāju jeb nepilni 4% no iedzīvotāju kopskaita, aģentūrai LETA pastāstīja lietotnes "Apturi Covid" komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

Viņa norādīja, ka līdz ar brīvāku pulcēšanos un jo īpaši Jāņu svinēšanu Latvijas iedzīvotāji aicināti vairāk iesaistīties un lejupielādēt lietotni. 

"Jo vairāk cilvēku izmantos, jo lielāks efekts būs un labāk visi kopā varēsim palīdzēt ar vīrusa izplatības ierobežošanu," uzsvēra Lidere.

Viņa pauda - ir saprotams, ka visi ir noguruši no vīrusa ierobežojumiem, bet tieši patlaban ir īstais laiks, kad lietotne ir nepieciešama savai un savu līdzcilvēku drošībai.

Kā liecina mobilo lietotņu veikals "Google Play", 581 lietotājs lietotni no piecām zvaigznēm novērtējis ar vidēji 3,6 zvaigznēm, savukārt "App Store" 219 lietotāju risinājumu novērtējuši ar vidēji 4,5 zvaigznēm.

Jau ziņots, ka no 29. maija ir pieejama Latvijā izstrādātā brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne "Apturi Covid".

Mobilo lietotni "Apturi Covid" brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā.

Lietotne "Apturi Covid" neievāc GPS datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar "Bluetooth" palīdzību apmainās ar signāliem jeb digitāliem "rokasspiedieniem", ko uzglabā lietotāja tālrunī šifrētā veidā. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiek brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliek anonīma.

Uz augšu