NHL zvaigzne Metjūss inficējies ar Covid-19

Ostons Metjūss

FOTO: AFP/SCANPIX

Kopš 8.jūnija veiktajās Covid-19 pārbaudēs Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem pozitīvi rezultāti saņemti 11 gadījumos, informē NHL.

8.jūnijā sākās otrā fāze NHL plānam, kas paredz atgriešanos laukumos un 2019./2020.gada sezonas pabeigšanu. Ar šo datumu komandas varēja atvērt savas treniņu halles nelielām grupu nodarbībām.

"Spēlētājiem, kuri strādāja šajās hallēs, bija obligāti jāveic Covid-19 testi," teikts NHL paziņojumā. "Līdz piektdienai 200 hokejisti bija pārbaudīti vairākas reizes. Kopumā 11 no viņiem testi bijuši pozitīvi. Hokejisti, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19, atrodas pašizolācijā un seko veselības iestāžu izdotajiem protokoliem."

NHL sola katru nedēļu ziņot par veiktajiem testiem, taču neatklās spēlētāju identitātes vai klubus.

Kā ziņo laikraksts "Toronto Sun", viens no saslimušajiem ir Toronto "Maple Leafs" zvaigzne amerikāņu uzbrucējs Ostons Metjūss, kuram 10.jūlijā bija jāpievienojas komandas treniņnometnei.

Metjūss šosezon guvis 47 vārtus, kas ir trešais labākais rādītājs līgā. Par vienu precīzu metienu vairāk ir krievu uzbrucējam Aleksandram Ovečkinam (Vašingtonas "Capitals") un čehu uzbrucējam Davidam Pastrņākam (Bostonas "Bruins"). 

Tāpat zināms, ka vairāki saslimšanas gadījumi konstatēti Tampabejas "Lightning" komandā, kas aizvērusi savas treniņu zāles. Covid-19 konstatēts trim "Lightning" spēlētājiem.

Otrajā fāzē komandas treniņu zālēs notiek nodarbības, kurās ir ne vairāk par sešiem spēlētājiem. Trešās fāzes sākums paredzēts 10.jūlijā, kad vienības varētu uzsākt savas treniņnometnes.

Jau iepriekš klubu īpašnieki un spēlētāji vienojās arī par 24 komandu izslēgšanas spēļu formātu.

Formāts paredz "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīt sērijas līdz trim uzvarām, pēc tam pārejot uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.

Līga un spēlētāju arodbiedrība arī vienojās, ka izslēgšanas spēles nenotiks tradicionālajā spēļu režģī, kad katra komanda zina, ar kura pāra uzvarētāju aizvadīs nākamās kārtas mačus, bet komandas pēc katras kārtas tiks izsētas no jauna.

Redaktors iesaka